אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מילה טובה מהאו"ם:  דו"ח חדש משבח את פעילות ישראל בתחום המלחמה בשחיתות צילום: בלומברג

מילה טובה מהאו"ם: דו"ח חדש משבח את פעילות ישראל בתחום המלחמה בשחיתות

הדו"ח שחובר ע"י צוות בינלאומי מטעם הארגון מציין במיוחד את יעילותה של מערכת המשפט בישראל בהעמדתם לדין של עובדי ציבור ונבחרי ציבור בשנים האחרונות

10.04.2016, 14:45 | משה גורלי

דו"ח של האו"ם מציין לחיוב את מאמצי האכיפה של ישראל למיגור השחיתות - הן את מערך החקיקה והן את מאמצי רשויות האכיפה. במיוחד מציין הדו"ח את יעילותה של מערכת המשפט בישראל בהעמדתם לדין של עובדי ציבור ונבחרי ציבור בשנים האחרונות. במישור החקיקה מציין הדו"ח את ההגדרה הרחבה של עבירת השוחד ואת ההרתעה היעילה באמצעות הקנסות הגבוהים שניתן להטיל על מקבלי שוחד. בתחום האכיפה, צוינו הנחיות פרקליט המדינה והסדרים בעניין חילוט נכסים.

קראו עוד בכלכליסט

הדו"ח חובר ע"י צוות בינלאומי מטעם האו"ם לבדיקת מידת עמידתה של ישראל בהוראות אמנת האו"ם נגד שחיתות (United Nations Convention against Corruption). במסגרת הבדיקה, ביקרו חברי הצוות בישראל ביוני 2014, ונפגשו עם נציגים מרשויות הממשלה השונות, נציגי חברות מסחריות, עורכי דין מהשוק הפרטי, ונציגים מהחברה האזרחית.

יחד עם זאת, הדו"ח כולל גם המלצות כיצד יכולה ישראל לשפר את יישום האמנה, בין היתר, באמצעות חיזוק מנגנונים לדיווח על מעשי שחיתות, העלאת מודעות לצורך בדיווחים כאמור במגזר הציבורי, ותיקונים לחוק איסור הלבנת הון.

מרבית מדינות העולם חברות באמנת האו"ם נגד שחיתות שאומצה ב-2003 על רקע ההכרה כי השחיתות הינה תופעה חוצת גבולות, המאיימת על היציבות והביטחון הגלובליים, חותרת תחת הדמוקרטיה ומסכנת את שלטון החוק והפיתוח הכלכלי. 

מחברי הדו"ח מציינים במיוחד את יעילותה של מערכת המשפט בהעמדתם לדין של עובדי ציבור ונבחרי ציבור בשנים האחרונות מחברי הדו"ח מציינים במיוחד את יעילותה של מערכת המשפט בהעמדתם לדין של עובדי ציבור ונבחרי ציבור בשנים האחרונות מחברי הדו"ח מציינים במיוחד את יעילותה של מערכת המשפט בהעמדתם לדין של עובדי ציבור ונבחרי ציבור בשנים האחרונות

שרת המשפטים איילת שקד בירכה על פרסום הדו"ח וציינה: "ההערכה הרבה של האו"ם למאמצים של ישראל למאבק בשחיתות מהווה עדות ברורה למצוינות והמובילות הבינלאומית של רשויות התביעה והאכיפה בישראל בכל הקשור למאבק בשחיתות וקידום ערכים של שלטון החוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות