אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גינדי השקעות תובעת ממליבו, הראל וכלל 100 מיליון שקל בשל קריסת המרפסות בחדרה צילום: נמרוד גליקמן

גינדי השקעות תובעת ממליבו, הראל וכלל 100 מיליון שקל בשל קריסת המרפסות בחדרה

החברה הגישה תביעה למחוזי ת"א נגד חברת הביצוע של הפרויקט וכן נגד החברות שביטחו את הפרויקט. גינדי השקעות דורשת שהחברות יישאו בפיצויים לדיירים וכן יפצו אותה על "אובדן רווחים ונזקי מוניטין". לפני כחודש גינדי יזום, החברה הנכדה, הגיעה לפשרה עם 11 מרוכשי הדירות. החברות בתגובה: "כתב התיעה טרם התקבל"

10.04.2016, 16:20 | אביב גוטר
הסאגה סביב קריסת המרפסות בפרויקט המגורים של גינדי השקעות בחדרה נמשכת וכעת גינדי השקעות פרסמה היום (א') כי הגישה כתב תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בהיקף כולל של 100מיליון שקל נגד מליבו בנייה, חברת הביצוע שבנתה את הפרויקט וכנגד שתי חברות הביטוח המבטחות את הפרויקט – הראל וכלל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה שפרסמה היום (א') גינדי השקעות: "התביעה הוגשה בגין טענה לחבויות כספיות של הנתבעות בגין האירוע, לרבות בגין הוצאות שנדרשו התובעות להוציא נכון ליום הגשת כתב התביעה וכן בשל אובדן רווחים ונזקי מוניטין שנגרמו לנתבעות". עוד נמסר בהודעה כי במידה שגינדי השקעות תחויב על ידי בתי המשפט לפיצויים נוספים מצד רוכשי דירות ובכלל, מי שיצטרך לשאת בסכומי הפיצויים והשיפויים יהיו החברות הנתבעות.

מרפסות שקרסו בפרויקט של גינדי השקעות בחדרה, צילום: נמרוד גליקמן מרפסות שקרסו בפרויקט של גינדי השקעות בחדרה | צילום: נמרוד גליקמן מרפסות שקרסו בפרויקט של גינדי השקעות בחדרה, צילום: נמרוד גליקמן

בדצמבר 2013 קרסו שתי מרפסות בפרויקט "גינדי פארק" בחדרה, הכולל שני בנייני מגורים בני 38 דירות כל אחד. המרפסות גרמנו לנזקים רבים בבניין ובעקבות כך הוכרזו מבנים אלו כמסוכנים ותושביהם פונו בצו של מהנדס העיר למגורים ארעיים. לפני כחודש גינדי יזום, החברה הנכדה של גינדי השקעות, הגיעה לפשרה עם 11 מרוכשי הדירות. החברה התחייבה לשאת בתשלום של 180-232 אלף שקל לכל דייר.

מאורתם סהר נמסר בתגובה: "טרם קיבלנו את כתב התביעה. לכשנקבלו, נלמד אותו ונגיב בהתאם".

מחברת הראל נמסר: "כתב התביעה טרם נתקבל בחברתנו".

 בחברת כלל בחרו שלא להתייחס לפרסום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות