אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניוקאסל בדרך לליגת המשנה אבל הקבוצה רווחית יותר מאי פעם צילום: רויטרס

ניוקאסל בדרך לליגת המשנה אבל הקבוצה רווחית יותר מאי פעם

הקבוצה דיווחה על עלייה של 18.7 מיליון ליש"ט ברווח אחרי מס שטיפס ל-32.4 מיליון ליש"ט בעונת 2014/15

10.04.2016, 23:33 | שירות כלכליסט
ניוקאסל יונייטד אולי איבדה את הקסם שלה על המגרש, אך היא נשארה בעלת ביצועים פיננסיים מהיציבים בפרמיירליג. הקבוצה המגיעה מצפון מזרח אנגליה, אזור הידוע באוהדים הנלהבים שלו, ושפנתה למאמן רפאל בניטס בתקווה שיצליח להציל את מקומה בליגה הבכירה, דיווחה על עלייה של 18.7 מיליון ליש"ט ברווח אחרי מס שטיפס ל-32.4 מיליון ליש"ט בשנה התקציבית שהסתיימה ב-30 ביוני 2014.  

קראו עוד בכלכליסט

סים דה יונג מניוקאסל יונייטד. החובות נותרו ללא שינוי, צילום: רויטרס סים דה יונג מניוקאסל יונייטד. החובות נותרו ללא שינוי | צילום: רויטרס סים דה יונג מניוקאסל יונייטד. החובות נותרו ללא שינוי, צילום: רויטרס

ניתוח מלא של התוצאות יתקבל לאחר שהנתונים יועברו לרשם החברות. הקבוצה שבבעלותו של מייק אשלי משתרכת במקום ה-19 ובדרך לליגה השנייה.

החשיבות של אשלי למועדון שמצליח למשוך 50 אלף צופים למשחקי הבית (אף שבעונה הזו בתדירות פחותה מאשר בעונות קודמות), באה לידי ביטוי בגובה החובות, שנותרו ללא שינוי בשנה המדוברת. החובות, בצורת הלוואות ללא ריבית מצידו של אשלי והחברות שבשליטתו, עמדו על 129 מיליון ליש"ט באותה שנה. בקבוצה מציינים כי החוב לא הוחזר, ואשלי לא משך "כספים אחרים מהמועדון במהלך אותה שנה או מאז שהסתיימה".

ההכנסות ירדוד במעט ל-128.8 מיליון ליש"ט מ-129.7 מיליון ליש"ט, ומשקפות בחלקן את המקום ה-15 שבו סיימה הקבוצה בעונה שעברה. ירידה בהכנסות המסחריות יוחסה בעיקרה להכנסה חד פעמית בזכות הופעה של להקת קינגס אוף ליון שנה קודם לכן.

מנהל הקבוצה לי צ'רנלי הכיר בקשיים הנוכחיים של הקבוצה על המגרש. "אנחנו מודעים לכך שבשלב זה האוהדים רוצים לראות תוצאות כדורגל ולא תוצאות פיננסיות".

הרווח התפעולי הוכפל פי 4 מ-4.7 מיליון ליש"ט ל-19 מיליון ליש"ט.

בחשבונות מצוין שהקבוצה רכשה מאז סיום השנה שחקנים בשווי כולל של 27.8 מיליון ליש"ט, כשבין הרכישות נכללים סלומון רונדון מוונצואלה שעבורו שילמה ווסט ברום מחיר שיא, צילום: רויטרס בחשבונות מצוין שהקבוצה רכשה מאז סיום השנה שחקנים בשווי כולל של 27.8 מיליון ליש"ט, כשבין הרכישות נכללים סלומון רונדון מוונצואלה שעבורו שילמה ווסט ברום מחיר שיא | צילום: רויטרס בחשבונות מצוין שהקבוצה רכשה מאז סיום השנה שחקנים בשווי כולל של 27.8 מיליון ליש"ט, כשבין הרכישות נכללים סלומון רונדון מוונצואלה שעבורו שילמה ווסט ברום מחיר שיא, צילום: רויטרס

ווסט ברומיץ' שורדת ורווחית

לעומת זאת, ווסט ברומיץ' אלביון, שהבטיחה לעצמה עוד עונה אחת לפחות בפרמיירליג, סבלה מצניחה בחצי של הרווח בשנה התקציבית שהסתיימה ב-30 ביוני 2015.

הקבוצה של המאמן טוני פוליס דיווחה על רווח לפני מס של 7.6 מיליון ליש"ט והכנסות בגובה 96.3 מיליון דולר ליש"ט זאת לעומת רווח של 14.7 מיליון ליש"ט והכנסות של 86.8 מיליון ליש"ט שנה קודם לכן. אחת הסיבות לכך היא הירידה ב-4.3 מיליון ליש"ט ברווח ממכירות שחקנים. השכר נותר תחת שליטה, כשהעלות הכוללת של העובדים עמדה על 69.8 מיליון ליש"ט, לעומת 65.5 מיליון ליש"ט שנה קודם לכן.

בחשבונות מצוין שהקבוצה רכשה מאז סיום השנה שחקנים בשווי כולל של 27.8 מיליון ליש"ט, כשבין הרכישות נכללים סלומון רונדון מוונצואלה שעבורו שילמה ווסט ברום מחיר שיא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות