אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אדריכל גשר המיתרים מתכנן את המגדל הגבוה בעולם בדובאי – שיעקוף את הבורג' חליפה

האמירות מתכוונת לבנות שוב את המגדל הגבוה בעולם, בעלות של מיליארד דולר. גובהו הסופי ייחשף רק לאחר השלמת הבנייה, לפני 2020. אדריכל המגדל סנטיאגו קלאטרווה עיצב את הגשר הירושלמי השנוי במחלוקת

10.04.2016, 22:24 | שירות כלכליסט
בדובאי מתכוונים שוב לשבור שיא נוסף. האמירות מתכוונת לבנות שוב את המגדל הגבוה בעולם, כלומר גבוה מהבורג' חליפה המחזיק הנוכחי בתואר.

מוחמד עלבאר, יו"ר חברת הנדל"ן אמאר בדובאי, שחשף את התכניות, אמר כי עלות הבנייה תעמוד על מיליארד דולר, והוא יהיה "בקצת" גבוה יותר מהבורג' חליפה. עם זאת, הוא הודיע כי הגובה הסופי ייחשף רק לאחר השלמת הבנייה, והוסיף כי החברה שלו רוצה להציג את המגדל כ"מתנה לעיר לפני 2020", השנה שבה דובאי מארחת את יריד המסחר העולמי אקספו.

הדמיית המגדל, צילום: emaar הדמיית המגדל | צילום: emaar הדמיית המגדל, צילום: emaar

המגדל מתוכנן על ידי האדריכל הספרדי-שוויצרי סנטיאגו קלטראווה, שעיצב גם את גשר המיתרים בכניסה לירושלים, והוא יכלול קומות תצפית וכן 20-18 קומות לשימוש מעורב, שיארחו מסעדות ומלון בוטיק. עלבאר תיאר את המבנה החדש המתוכנן כ"מונומנט אלגנטי" שיוסיף ערך לנכסים שבונה החברה לאורך העיר. "רבים מחפשים נכס שיעניק להם נוף על המגדל", אמר. המגדל יהיה צר, ויזכיר במראה צריח, ויעוגן בקרקע בעזרת כבלים חזקים.

בורג' חליפה נפתח לציבור בינואר 2010, והוא מתנוסס לגובה של 828 מטרים. בנייתו עלתה 1.5 מיליארד דולר.

 , צילום: emaar צילום: emaar  , צילום: emaar

דובאי ביססה לעצמה מוניטין כבית של עשרות גורדי שחקים עתידניים, שיעזרו לשנות את קו האופק של האזור.

במקביל לתכניות בדובאי, חברת קינגדום הולדינג בסעודיה בונה מגדל בג'דה שאמור גם הוא לעקוף בגובה את בורג' חליפה, ויתנוסס לגובה של מעל קילומטר לתוך השמיים.

 , צילום: emaar צילום: emaar  , צילום: emaar

 , צילום: emaar צילום: emaar  , צילום: emaar

 , צילום: emaar צילום: emaar  , צילום: emaar

השטח עליו ייבנה המגדל הגבוה בעולם, צילום: emaar השטח עליו ייבנה המגדל הגבוה בעולם | צילום: emaar השטח עליו ייבנה המגדל הגבוה בעולם, צילום: emaar

 , צילום: emaar צילום: emaar  , צילום: emaar

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אנשים עם ראש קטן צוחקים על הערבים משל ישראל היא אימפריה.
ישראל היא בגודל של נקודה שזבוב השאיר על הקיר ועושה קולות של אריה. מזכירה את הסרט העכבר ששאג. לכל מי שמלגלג על דובאי וחושב שהכנסתה הבלעדית היא מנפט. ובכן מנהיגיה החכמים בנו את דובאי והפכו אותה למרכז סחר, אקדמיה, חברות בינלאומיות, מספנות, עשירי עולם קונים שם רכוש. דובאי כמעט לא זקוקה להכנסתות מנפט. לכן תמשיכו ללגלג אבל לדובאי באים עשרות מליוני תיירים ואנשי עסקים. יש לדובאי נמלים מפותחים, נמל תעופה מס 2 בעולם דיוטי פרי ענק, טרמינל נוסעים מודרני ומהמם ביופיו , יש עוד סיבות ללגלג על דובאי?
דני ב.  |  11.04.16
6.
מצחיקות פה התגובות
בלי קשר לדעתכם על ערבים, דווקא במדינות הנסיכות יש חשיבה מאוד עמוקה קדימה לעידן שלאחר הנפט והגז. יש למדינות הללו קרנות השקעות של מיליארדי דולרים, ספונסרים של קבוצות ספורט אירופאיות, פיתוח מערכות בנקאות משתלמות והשקעה מאסיבית בתיירות. בינתיים אנחנו ממש ממש מאחור בתחומים הללו.
יונתן  |  11.04.16
לכל התגובות