אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מאסטרקארד: "אצלנו אין פערי שכר - כל הנשים מקבלות את אותו שכר כמו הגברים" צילום: בלומברג

מנכ"ל מאסטרקארד: "אצלנו אין פערי שכר - כל הנשים מקבלות את אותו שכר כמו הגברים"

אג'יי באנגה אמר בנאום בכנס "נשים בעולם", כי החברה גם צריכה להתאים את עצמה לחזרה לעבודה מחופשת לידה. בהתאם, הוא מציע לאפשר לעובדות לשוב תחילה לעבודה במתכונת של חצאי ימים, ולהביא את הילד איתן לעבודה

11.04.2016, 12:03 | שירות כלכליסט
במסטרקארד אין פערי שכר בין נשים וגברים, כך הכריז ביום שישי מנכ"ל ונשיא חברת כרטיסי האשראי, אג'יי באנגה. לדבריו, "כל אישה בחברה מרוויחה בדיוק אותו הדבר כמו שמרוויח גבר שמבצע את אותה עבודה".

באנגה המשיך והוסיף כי תפקיד סמנכ"ל הכספים בחברה מאויש על ידי אשה, שהיא גם העובדת השנייה המרוויחה ביותר במסטרקארד. אם כי הוא הודה שזה עדיין לא מספיק. "העניין הוא לא רק אדם אחד", אמר. "העניין הוא כל אישה ואישה". כדי להוכיח את הרצינות שלו בנושא הדגיש באנגה כי "אם מישהו יפריע לי למלא את היעד הזה, הוא ימצא עצמו מהר מאד עובד אצל אחד המתחרים שלי".

אג אג'יי באנגה מנכ"ל מסטרקארד | צילום: בלומברג אג

באנגה אמר את הדברים במהלך כנס נשים בעולם (Women in the World), המתקיים זו הפעם השביעית. הכנס נערך בניו יורק במשך שלושה ימים, והוא אורגן על ידי טינה בראון, המייסדת של המגזים דיילי ביסט.

באנגה נכנס לתפקידו כמנכ"ל מסטרקארד ב-2010, אך עוד לפני כן עבד בנסטלה, פפסי וסיטיגרופ.

אחת הדרכים שבהן מנסים לעודד במסטרקארד את העובדות היא על ידי הצעת מדיניות חופשת הורות נדיבה. החברה מעניקה 16 שבועות של חופשת לידה בתשלום לאמהות, ועוד שמונה שבועות של חופשת הורות בתשלום לאבות. באנגה טוען כי חשוב לגלות הבנה לאופן שבו ילד משנה את חייו של העובד, ולכן החברה צריכה גם להתאים עצמה למעבר חזרה לעבודה מחופשת הלידה. בהתאם, באנגה מציע לאפשר לעובדות לשוב בתחילה לחצאי ימי עבודה, ולהביא את הילד איתן לעבודה. לדבריו, אסטרטגיות מסוג זה יעזרו להבטיח שיותר נשים יישארו במעגל העבודה לאחר שהן יולדות. "שני המינים צריכים לקחת אחריות על הטיפול בילדים", ציין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
ל-3, אתה לא צריך לחלום על זה, אצלינו זה כבר קיים ומעוגן בחוק
כבר 5 שנים שההורים רשאים לחלוק את תקופת ההורות, ואחרי השבוע השביעי, האם רשאית לחזור לעבוד אם האב יצא לחופשה, למשך עד 7 שבועות בתשלום מלא. זה מה שאני עשיתי כשהבן שלי נולד לפני 4 שנים, ואני ממליץ לכל זוג הורים להכיר את האפשרות הזו ולבחון אותה לעומק!
איתן  |  11.04.16
לכל התגובות