אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיצומים בוועדות המקומיות לתכנון ובנייה: לא ניתן להגיש תוכניות ולקבל טופס 4 צילום: אלכס קולומויסקי

עיצומים בוועדות המקומיות לתכנון ובנייה: לא ניתן להגיש תוכניות ולקבל טופס 4

גם היתרים, אגרות בנייה ובקשות לשינויי ייעוד לא יונפקו. זאת בשל התנגדות האוצר לחתום על הסכם שיפור תנאי העסקת העובדים, לפי הוועד. גורם בוועד: הוועדות המרחביות מסתירות מידע מכחלון

11.04.2016, 14:21 | אביב גוטר
2,500 עובדי ועדות המקומיות לתכנון ובנייה ברחבי הארץ פתחו בעיצומים אתמול בצהריים (א') שנמשכים גם היום וצפויים להימשך עד להודעה חדשה. מוועד העובדים נמסר כי הסיבה לעיצומים נובעת מהתנגדות של משרד האוצר לחתום על הסכם שיפור תנאי העסקתם בעקבות הרפורמה בחוק התכנון והבנייה שנכנס לתוקף ב-1.1.16.

גורם בוועד העובדים טוען כי הוועדות המרחביות מסתירות מידע מכחלון, ושזוהי המחלוקת המעכבת את החתימה על ההסכמים מול פקידי האוצר.

כחלק מהשינויים, עבר מינהל התכנון לתחום אחריותו של משרד האוצר כיחידת סמך ובכדי לייעל את השירות לציבור, הוחלט כי יוטל משקל גדול יותר מנתח העבודה אל הוועדות המקומיות.

כתוצאה מהשינויים באופי והיקף העבודה, דרשו העובדים להסדיר את תנאי העסקתם ושכרם שנפגע מכך, אך מאז חודש דצמבר משרד האוצר מתמהמה מלהגיע להסכמות. זאת על אף שקיימת טיוטת הסכם, שעליה חתומה המעסיקה השנייה של הוועדות המקומיות – המרכז לשלטון המקומי.

משה כחלון. מאז שמינהל התכנון עבר לאוצר, משקל גדול יותר נפל על הוועדות המקומיות, צילום: אלכס קולומויסקי משה כחלון. מאז שמינהל התכנון עבר לאוצר, משקל גדול יותר נפל על הוועדות המקומיות | צילום: אלכס קולומויסקי משה כחלון. מאז שמינהל התכנון עבר לאוצר, משקל גדול יותר נפל על הוועדות המקומיות, צילום: אלכס קולומויסקי

במסגרת העיצומים, העובדים לא מעניקים שירותים במסגרת שינויי הרפורמה, בין היתר לא ניתן להגיש תוכניות חדשות ולא מונפקים טפסי אכלוס (טפסי 4), היתרים ואגרות בנייה, בקשות לשינויי ייעוד.

עניין מהותי שמלבה את האש בקרב העובדים הוא סוגיית השכר. בעקבות השינויים ברפורמה נתקלו במינהל התכנון בבעיה לא צפויה בדמות גיוס כוח אדם נוסף שנוצר בעקבות חוסר ההצלחה של הוועדות המקומיות לעמוד בעומס. אגף השכר הוציא מזכר שעובדים חדשים בחוזים אישיים בלבד יקבלו שכר התחלתי גבוה, מה שיצר מצב אבסורדי מצד חברי הוועד שעובד חדש מרוויח כמו עובד ותיק.

משרד האוצר: "הרפורמה שיזם מנהל התכנון תוביל לקיצור וייעול השירות לציבור הרחב. לצורך יישום הרפורמה, אנחנו נמצאים לקראת סיומו של משא ומתן שנועד להביא לשיפור משמעותי בשכר העובדים ותגמול בגין ביצועים, לצד הוספה ניכרת של תקנים, כל זאת במטרה להביא למהפכה אמיתית עבור הציבור הרחב."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות