אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק של סוכני הביטוח הצליח: קמפיין "שוקה" יירד באופן מיידי מהאוויר צילום: דפנה גזית

המאבק של סוכני הביטוח הצליח: קמפיין "שוקה" יירד באופן מיידי מהאוויר

בית המשפט המחוזי בת"א קבע כי הפרסומות הפופולרית של חברת ביטוח ישיר שבהן מככבת שני כהן בתפקיד מזכירתו של סוכן הביטוח שוקה מציג באופן כוזב את ציבור סוכני הביטוח כנהנתנים, ולפיכך הוא ייאסר לשידור; בנוסף, השופט הטיל הוצאות בסך 351 אלף שקל על חברת הביטוח ומנהליה. ביטוח ישיר: "אנו מופתעים מההחלטה שאינה תואמת את רוח הפסיקה"

11.04.2016, 18:04 | רחלי בינדמן

בית המשפט המחוזי בת"א קבע היום (ב') כי קמפיין "שוקה" יירד באופן מיידי מן האוויר לאור בשל פגיעתו בציבור סוכני הביטוח. על פי בית המשפט, שידור הפרסומת הינו בגדר עוולה מסחרית של "תיאור  כוזב" על פי חוק עוולות מסחריות. קמפיין שוקה הינו הקמפיין הפופולרי של חברת ביטוח ישיר בכיכובה של השחקנית שני כהן. הקמפיין מציג באור נלעג את סוכני הביטוח.

פסילת הפרסומת נעשתה, כאמור, על רקע הפרת חוק עוולות מסחריות בעניין פרסום מידע שגוי - הצגת הסוכנים כנהנתנים. עם זאת, השופט ציין כי בעיניו הקמפיין מהווה לשון הרע - אך לא פסל אותו על בסיס עילה זו.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, השופט אליהו בכר נתן צו מניעה האוסר על ביטוח ישיר להפיק או לפרסם פרסומות או לצאת בקמפיין בו מוצגים סוכני הביטוח כנהנתנים, מיושנים, ומאותגרים טכנולוגית.

במסגרת זאת, ניתן צו האוסר על ביטוח ישיר ומנהליו להמשיך ולפרסם קיומו של קשר כביכול בין תשלום פרמיה לחברת ביטוח, הכוללת מימון סוכן ביטוח, למחיר המוצע על ידי ביטוח ישיר, בין אם המחיר כולל הנחה ובין אם לא.  

שני כהן בקמפיין לחבר הביטוח הישיר. ביהמ"ש קבע כי מדובר בפגיעת לשון הרע, צילום: דפנה גזית שני כהן בקמפיין לחבר הביטוח הישיר. ביהמ"ש קבע כי מדובר בפגיעת לשון הרע | צילום: דפנה גזית שני כהן בקמפיין לחבר הביטוח הישיר. ביהמ"ש קבע כי מדובר בפגיעת לשון הרע, צילום: דפנה גזית

בנוסף, השופט בכר הטיל הוצאות בסך 351 אלף שקל על חברת ביטוח ישיר ומנהליה, ביחד ולחוד.

כזכור, לשכת סוכני הביטוח ושמונה סוכנים נוספים הגישו במרץ 2012, באמצעות עו"ד ניר גורן, תביעה כנגד חברת "ביטוח ישיר" בדרישה להוריד מן האוויר את קמפיין "שוקה".

בפסק הדין נכתב: "הצגת סוכן הביטוח בדרך בה הינה מוצגת בסרטוני הפרסומת, על אף היותה הומוריסטית, נכנסת להגדרת "לשון הרע" בחוק איסור לשון הרע והיא מופנית בנסיבות אל כלל סוכני הביטוח... צביעת הפרסומת בצבעים הומוריסטיים לא רק שאינה מקטינה לטעמי את עוצמת הפגיעה, אלא מחמירה אותה שכן התשדירים, שכולם עשויים אגב באופן מקצוע ומצחיק (סובייקטיבי), מגחיכים את סוכני הביטוח וגורמים להשפלתם כמי שהינם בעלי מקצוע הולך ונעלם וראוי להם שייעלמו כליל מהעולם, בהיות בבחינת סרח עודף בענף הביטוח שקיומם לא נועד לשרת איש אלא את עצמם בלבד".

מאיי.די.איי ביטוח נמסר בתגובה: "אנו מופתעים לנוכח החלטת ביהמ"ש. להבנת החברה, פסק הדין אינו עולה בקנה אחד עם ההלכה הפסוקה של ביהמ"ש העליון, בפרט בעניין חשיבותו של חופש הביטוי והתחרות החופשית ואינו מתיישב עם המגמה להורדת יוקר המחיה ולהפחתת המחירים לצרכן. כך קבעו גם ערכאות קודמות שדנו בקמפיין. החברה לומדת את פסק הדין ובכוונתה להגיש ערעור לביהמ"ש העליון וכן בקשה לעיכוב ביצוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות47 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
לכל המגיבים כנסו ותקראו
מי שהתבזה זו ביטוח ישיר\אישי ישיר (אותה חברה), חברת ביטוח שמבססת את הקמפיין שלה על לעג וביזוי של ציבור גדול, מראה עד כמה נמוך היא יכולה לרדת. נשים, איך זה שאתן שותקות שאתן רואות על המסך איך חברת ענק מבזה נשים ומציגות מזכירה כמטומטמת שלא יודעת מה זה מחשב. שכחתם את הפרסומת של אותה חברה קבלנית שלעגה לציבור המזרחי וכמה מהר ירדה הפרסומת מהמסך. למי שמעודד אותם אל תשכחו שרוב סוכני הביטוח אנשי מעמד הביניים, עובדים לפרנסתם כמו כל אדם בישראל ועושים מלאכתם במקצועיות (מישהו היה מוכן להשקיע שנים של לימודים לקבל רישיון). מולם עומד מנכ"ל עם משכורת של תשעה מיליון שמה שהוא יודע זה להשמיץ, אז תמשיכו למחוא לו כפיים לכתוב נגד ציבור סוכני הביטוח, אולי המנכ"ל הזה יזמין אותכם ליום בבריכה שלו בסביון. אני סוכן ביטוח ולא יצאתי לחו"ל ואין לי בית בסביון ואין לי רכב מפואר וההכנסה החודשית שלי היא רבע ממה שתשע מיליון מרוויח בחודש.
ארכימדס  |  12.04.16
44.
צרת אופקים ואינה מכירה השטח
בפועל בכל חברות הביטוח - בעל הגדולות הנשענות על סוכנים ישנה תרבות מזעזעת של טיולים חובקי עולם ומנקרי עיניים. מגעיל. שופט מנותק לחלוטין, היחידים שהחלו לפתוח לציבור העיניים הם אלו מביטוח ישיר. קידמה ומציאות הולכים יחד לא הסתרה הסתתרות וחברים בבית המשפט. איזה בוז. מכאן המשיכו לסיור ביפן או למסע פורשה באירופה סוכנים צבועים וחברות ביטוח מסואבות.
החלטת השופט מחרידה  |  12.04.16
לכל התגובות