אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חתנו של רמי לוי אופיר אטיאס הורחק ממשרדי חברת התקשורת צילום: אוראל כהן

חתנו של רמי לוי אופיר אטיאס הורחק ממשרדי חברת התקשורת

בית משפט השלום בירושלים הורה לאטיאס, מנהל פרויקטים ודירקטור לשעבר בחברה שנחקר במשטרה במסגרת הפרשה, לא להגיע למשרדי חברת הסלולר עד סוף חודש מאי. על פי החשד שנחקר, עובדים בחברה עשו שימוש אסור באיכוני טלפונים ניידים ממערכת מניעת ההונאות של החברה . חברת רמי לוי: "אנו משתפים פעולה באופן מלא עם המשטרה כדי שהחקירה תתנהל ביעילות ובמהירות"

11.04.2016, 20:45 | תומר גנון אלירן מלכי

חקירת החשד לשימוש אסור באיכוני טלפונים ניידים ממערכת מניעת ההונאות של חברת רמי לוי תקשורת: בית משפט השלום בירושלים אסר על אופיר אטיאס, מנהל פרויקטים ודירקטור לשעבר בחברה וכן חתנו של בעל השליטה רמי לוי שנחקר בפרשה, להגיע למשרדי חברת הסלולר בירושלים, או ליצור קשר עם עובדי החברה, עד לסוף חודש מאי. איסור דומה הוטל על חשוד נוסף בפרשה, סמנכ"ל התפעול ונציב פניות הציבור של לוי תקשורת, שלומי גוליאן. הרחקתם של השניים ממשרדי החברה היא בעקבות הסכמות שהושגו עם עורכי דינם, גדי טל ומוטי איוס.

קראו עוד בכלכליסט

החקירה נגד רמי לוי ועובדים נוספים בחברת הסלולר נפתחה בתחילת חודש מרץ בחשד לשימוש שלא כדין במידע על משתמשים ברשת הסלולר. לוי למשל נשאל בחקירתו האם ומדוע עשה שימוש באיכונים, קביעת מיקום של משתמש בנקודת זמן מסוימת, של טלפונים ניידים של אנשי מקצוע שונים שהיה איתם בקשר או של עובדים בחברה. לוי הכחיש שעשה שימוש במידע כזה, וטען שאינו ידוע כלל כיצד להגיע למידע כזה.

סניף של רמי לוי תקשורת, צילום: אוראל כהן סניף של רמי לוי תקשורת | צילום: אוראל כהן סניף של רמי לוי תקשורת, צילום: אוראל כהן

בנוסף ללוי נחקרו כאמור גם אטיאס, גוליאן וכן שמואל לוי, סמנכ"ל התפעול של רשת השיווק רמי לוי. אטיאס וגוליאן נחקרו תחילה בחשד לביצוע עבירות על חוק הגנת הפרטיות, בטענה לשימוש שלא כדין שנעשה במידע על מנויי חברת הסלולר. בהמשך, השניים נחקרו במשטרה בחשד לביצוע עבירות על חוק המחשבים. לשניים יוחסה עבירה של חדירה לחומר מחשב שלא כדין.

רמי לוי תקשורת הוא מפעיל וירטואלי שהחל את דרכו לפני כשלוש שנים עם הרפורמה בשוק הסלולר. החברה מתפקדת כמפעיל וירטואלי המשתמש בתשתית של חברת פלאפון, בכדי לספק ללקוחותיה את השירותים. ללוי יש כ-110 אלף מנויים שחלקם עובדים בחברה.

החקירה המשותפת למשטרה ולרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע (רמו"ט) שבמשרד המשפטים, נפתחה בעקבות חשד לניצול שלא כדין של מידע המצוי במערכת למניעת הונאות, המנטרת למשל דפוסי תקשורת ומיקומים של מנויים. היא החלה, בין היתר, בעסקות מידע שפרסם בפייסבוק אלקנה אלון - בכיר לשעבר בחברת רמי לוי. אלון טען לעבירות חמורות לכאורה שבוצעו בחברת הסלולר הנוגעות לפגיעה בפרטיות. בתגובה לדברים, טען רמי לוי כי אלון גנב ממנו בעת שעבד בחברה וכי הוא מנסה לסחוט אותו.

מעו"ד גדי טל המייצג את אטיאס ומעו"ד מוטי איוס המייצג את גוליאן לא נמסרה תגובה. מדוברות מחוז ירושלים של המשטרה נמסר: "החקירה נמשכת".

מחברת רמי לוי נמסר בתגובה: "כל ילד יודע שבסיומה של חקירה מתחייב הנחקר לא להיות בקשר עם יתר הנחקרים והעדים על מנת שלא לשבש את החקירה. ביום בו נפתחה החקירה הודיעה החברה כי היא משתפת פעולה באופן מלא עם משטרת ישראל על מנת שהחקירה תתנהל ביעילות ובמהירות. כך סיפקה החברה למשטרת ישראל כל ראיה או מסמכים שנדרשו ללא צווים של בית משפט. לשמחתנו גם בנושא ההגבלות על הנחקרים הושגה הסכמה מלאה בין הנחקרים למשטרה ללא צורך בהתערבות של בית המשפט. אנחנו מתרשמים ומקווים שהחקירה תסתיים במהרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות