אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי RR מדיה דורשים נתח של 7.3 מיליון דולר ממכירתה

עובדי RR מדיה דורשים נתח של 7.3 מיליון דולר ממכירתה

מכירתה של החברה הפועלת בתחום העברת שידורי טלוויזיה ל־SES האמריקאית נתקלת בקשיים. העובדים שקיבלו הצעה למענק של משכורת אחת ערכו אסיפת מחאה בדרישה להגדלת המענק ולחתימה על הסכם שיבטיח כי לא יפוטרו ע"י הרוכשת

12.04.2016, 07:05 | דרור רייך

לפני כחודשיים דיווחה חברת RR מדיה הישראלית, הפועלת בתחום העברת שידורי טלוויזיה, על מכירה של החברה במלואה לחברת הלוויינים האמריקאית SES לפי שווי של 242 מיליון דולר. כעת העסקה נתקלת בהתנגדות ממקום לא צפוי: עובדי RR מדיה ערכו אתמול אסיפת הסברה ושיבשו את העבודה בחברה, כשהם דורשים לקבל 3% מסכום העסקה – 7.3 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

נציגי העובדים אמרו אתמול ל"כלכליסט" כי עד כה קיבלו מהחברה הצעה נמוכה למענק מכירה בגובה של משכורת חודשית אחת. לדבריהם, מנכ"ל החברה, אבי כהן, עתיד לקבל מענק מכירה של 13 מיליון שקל, בעוד השכר החודשי של כל עובדי החברה מגיע לכ־3 מיליון שקל בלבד. העובדים דורשים, כאמור, לקבל 3% מהעסקה שעומדת על כ־242 מיליון דולר. ב־RR מדיה הפועלת באמצעות צלחות לוויין ענקיות בעמק האלה מועסקים 387 עובדים מהם כ־250 עובדים בישראל - כלומר הדרישה היא למענק ממוצע של 30 אלף דולר או כ־120 אלף שקל לעובד.

בנוסף, העובדים, שהתאגדו בהסתדרות במרץ 2015, דורשים להגיע להסכם עבודה קיבוצי עד למועד הסגירה הסופית של מכירת החברה שצפויה ביוני השנה, כאשר לצדדים יש אפשרות להאריך אותה בעוד חודש. עיקר חששם של העובדים הוא מגל פיטורים והתייעלות שתבצע החברה הרוכשת לאחר סגירת העסקה, והם מעוניינים להגיע להסכם קיבוצי ראשון שיחייב גם את הרוכש החדש טרם סגירתה. למעשה, אסיפת העובדים אתמול, שבמהלכה הופסקה לגמרי העבודה במקום, היתה סוג של שביתת אזהרה. עובדי החברה הכריזו על סכסוך עבודה לפני כשנה, אז התכוונה הנהלת החברה לבצע פיטורים שבסוף לא יצאו אל הפועל. משה פרץ, יו"ר ועד העובדים אמר באסיפה כי "חברה שמסתמכת על עובדיה כדי לייצר את הערך שלה צריכה לדעת גם להודות להם, בייחוד לאור הרווח העצום שבעלי המניות גורפים". ואילו אחד מנציגי העובדים אמר ל"כלכליסט": "אנחנו רציניים והולכים עד הסוף, לא באנו לשחק. יש ל־RR מדיה חוב מוסרי כלפי העובדים, ולפי חוקי המדינה יש לנהל מו"מ על הסכם קיבוצי בתום לב".

במסגרת עסקת המכירה בעלי RR מדיה שמניותיה נסחרות בנאסד"ק – חברת התקשורת והמחשבים רפק (34%), קרן ויולה (29%), הפניקס קופות גמל (6.5%) והראל קרנות נאמנות (5.3%) – יקבלו תשלום של 181.5 מיליון דולר במזומן לפי מחיר של 13.29 דולר למניה, פרמיה של 52% על מחיר המניה ביום ההודעה. כיום נסחרת RR מדיה לפי שווי של 229 מיליון דולר, במחיר של 13.2 דולר למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות