אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר המקסימום במכרז רכבי השרים ירד ל־250 אלף שקל

מחיר המקסימום במכרז רכבי השרים ירד ל־250 אלף שקל

מחיר המקסימום במכרז רכבי השרים ירד ל־250 אלף שקל. במכרז הנוכחי יירכשו 30 רכבים לשרי הממשלה. ב־2012 מחירם המרבי של הרכבים שנרכשו היה 400 אלף שקל

12.04.2016, 08:19 | תומר הדר

לאחר התמהמהות ארוכה פרסם אתמול מינהל הרכש הממשלתי מכרז חדש לרכישת 30 רכבים לשרי הממשלה. מהמכרז עולה כי במהלך השנה הבאה יצוידו השרים ברכבי שרד חדשים. כפי שנחשף ב"כלכליסט", מחירם המרבי של הרכבים יהיה רבע מיליון שקל ותוקף מכרז החדש הוא לשנתיים.

כזכור, במהלך העשור הקודם, לאחר שנים רבות של נסיעה ברכבי וולוו, נבחר צמד רכבים חדש לשימוש השרים: סקודה סופרב ואאודי A6.

עם תום החוזה מול יבואנית אאודי, צ'מפיון מוטורס, פורסם מכרז חדש שבו זכו ב.מ.וו מסדרה 5 וסיטרואן C5 אקזקיוטיב. ואולם, השרים ברובם המכריע סירבו לקחת את המכוניות הזוכות - והעדיפו לנסוע ברכבים שכורים.

סקודה סופרב. עדיין לא ברור אם תתמודד במכרז החדש סקודה סופרב. עדיין לא ברור אם תתמודד במכרז החדש סקודה סופרב. עדיין לא ברור אם תתמודד במכרז החדש

נוסח המכרז החדש מצביע על שורה ארוכה של דרישות מהדגם ומהיבואן. מלבד נושא המחיר המרבי המכוניות עצמן יצוידו במנועים שהספקם חייב להיות גבוה מ־175 כוחות סוס, בסיס הגלגלים של המכוניות חייב להיות גדול מ־2.7 מטר, ואורכן הכללי חייב להיות יותר מ־4.8 מטר. רשימת האבזור הסטנדרטי של המכונית חייבת לכלול, בין היתר, בקרת סטייה מנתיב, מערכת מולטימדיה הכוללת פונקציית בלוטותי ויותר משש כריות אוויר.

המכרז עצמו מחולק לשני מתווים: מתווה רכש, כלומר תנאי הרכישה של המכונית, ומתווה תחזוקה, הקשור בתחזוקתם השוטפת. אם הרכב מתקלקל, מחויב יבואן הרכב הזוכה להעמיד לרשות השר רכב חלופי בתוך שלוש שעות. רשימת הדגמים העונים על תנאי המכרז ארוכה ומגוונת.

להערכת גורמים בענף, לא כל יבואני הרכב ימהרו לזנק על המכרז. לדברי בכיר באחת מהחברות, "כיום העובדה ששר נוסע במכוניתך אינה עוד גורם מקדם מכירות כמו שהייתה בעבר. עלות הרכישת הרכב על ידי המדינה נמוכה יחסית, והדרישות של מדינת ישראל בכל הקשור בתחזוקת הרכב אינן פשוטות כלל. איננו יודעים אם כל יבואני הרכב שמכוניותיהם מתאימות אכן ימהרו להשתתף במכרז".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות