אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפן: העולם צריך להבין שאין לנו ברירה אלא להילחם בהתחזקות הין

יפן: העולם צריך להבין שאין לנו ברירה אלא להילחם בהתחזקות הין

שר האוצר היפני התייחס היום במסיבת עיתונאים להתחזקותו של המטבע היפני בשבוע האחרון: "התנודתיות הגבוהה בין אינה רצויה. מה שכן רצוי הוא שהמטבעות יהיו יציבים ברמה שמתאימה לנתוני היסוד של הכלכלה"

12.04.2016, 12:22 | שירות כלכליסט

שר האוצר היפני, טארו אסו, אמר היום (ג') במסיבת עיתונאים שקיים כי יפן תפעל נגד התחזקות הין במידת הצורך, אם יבחינו במהלכים "חד צדדיים" ו"ספקולטיביים" בשוק המטבעות. עוד הדגיש כי הפעולות יהיו בהתאם להסכם של מדינות ה-G20 שתומך בייצוב המטבעות.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, "מנהיגי מדינות ה-G20 הסכימו בפגישתם בפברואר בשנגחאי כי תנודתיות מוגזמת ומהלכים לא מבוקרים בשערי החליפין פוגעים ביציבות הפיננסית".

אסו מעריך כי הנושא יעלה שוב לדיון בפגישה הקרובה של שרי האוצר ונגידי הבנק המרכזיים של הקבוצה, שתתקיים בסוף השבוע בוושינגטון. לשר האוצר ביפן יש את הסמכות להורות לבנק המרכזי להתערב בשוק המט"ח, שכן לבדו הבנק אינו יכול להחליט לפעול בעניין.

יפן, צילום: בלומברג יפן | צילום: בלומברג יפן, צילום: בלומברג

הדולר נסחר לא רחוק משפל של 17 חודשים של 107.63 ין אליו נפל השבוע, על רקע ההערכות שהבנק הפדראלי בארה"ב לא ימהר להעלות שוב את הריבית. אז אמר אסו כי "מעבר מהיר לעבר עלייה של הין או ירידה של הין אינו רצוי. מה שכן רצוי הוא שהמטבעות יהיו יציבים ברמה שמתאימה לנתוני היסוד של הכלכלה".

העלייה החדה של הין צפויה לפגוע הסקטור היצוא ותקשה על מאמצי הממשלה להיחלץ משני עשורים של דפלציה וקיפאון. "אני מאמין שנוכל להגיב בהתאם להסכם של קבוצת ה-G20" ציין אסו.

שר האוצר היפני הוסיף כי נושא העלמות מס צפוי גם כן לעלות לדיון בסוף השבוע, בעקבות הדלפת "מסמכי פנמה". "בפגישות שרי האוצר של ה-G20 בוושינגטון יהיו דיונים רבים על דרכים למנוע אי תשלום מסים והעלמות מס. יפן הובילה דיונים מסוג זה כבר מההתחלה, ולכן אנחנו חייבים להתמודד עם הבעיה", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות