אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן המטבע חותכת שוב את הצמיחה העולמית; הצמיחה של ישראל - 2.8% צילום: בלומברג

קרן המטבע חותכת שוב את הצמיחה העולמית; הצמיחה של ישראל - 2.8%

תחזית קרן המטבע הבינלאומית זהה לתחזיות של האוצר ובנק ישראל שפורסמו לפני מספר ימים; הקרן חתכה היום, בפעם השנייה ב-2016, את תחזית הצמיחה העולמית - מעריכה כי הצמיחה השנה תרד ב-0.2% לרמה של 3.2%

12.04.2016, 16:26 | שירות כלכליסט

בפעם השנייה מתחילת 2016 - קרן המטבע הבינלאומית חותכת את תחזית הצמיחה העולמית - כך הודיעה היום (ג') הקרן בראשות כריסטין לאגרד. לפי הקרן הצמיחה השנה תעמוד על רמה של 3.2% - מדובר בתחזית הנמוכה ב-0.2% מהתחזית הקודמת שפורסמה בינואר השנה, נמוכה ב-0.4% מהתחזית של אוקטובר 2015 וב-0.6% נמוכה מהתחזית שפורסמה ביולי האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

לגבי השנה הבאה צופים בקרן המטבע כי הכלכלה העולמית תרשום צמיחה של 3.6% - ירידה של 0.1% לעומת התחזית הקודמת בינואר. "הצמיחה העולמית ממשיכה, אך בשיעור מאכזב שמותיר את הכלכלה העולמית חשופה יותר לסיכונים שליליים. הצמיחה נשארה איטית מדי למשך יותר מדי זמן", מסר מוריס אובסטפלד, היועץ הכלכלי של הארגון.  

הסיבות להורדת התחזית הן הטלטלות בשוקי ההון, אך בארגון מציינים גם את חוסר היציבות והאלימות במספר מדינות, ביניהן סוריה, שהובילו למשבר הפליטים והפערים בין המדינות העשירות לעניות. "זה מאתגר את היכולת של האיחוד האירופי לשמור על מדיניות הגבולות הפתוחים, וככל שתקריות הטרור מתרבות, הקושי רק הולך וגדל. בשילוב עם לחצים כלכליים נוספים התוצאה באירופה היא גל של לאומנות", כתב אובסטפלד. על פי התחזית הנוכחית, גוש היורו יצמח השנה ב-1.5% ובשנה הבאה ב-1.6%.

על פי ההערכות העדכניות, כלכלת ארה"ב תתרחב השנה ב-2.4%, ירידה של 0.2% מהתחזית הקודמת, ואילו בשנה הבאה היא תצמח ב-2.5%, בעוד שבינואר התחזית הייתה לצמיחה של 2.6% בשנה הבאה. לעומת זאת, היא העלתה את תחזית הצמיחה של סין ל-6.5% השנה, אך ל-6.2% בשנה הבאה, בין השאר בשל תכנית התמריצים עליה הכריזה הממשלה.

 

תחזית הצמיחה של קרן המטבע עבור ישראל עומדת על 2.8% השנה ועל 3% עבור השנה הבאה. מדובר בתחזית זהה לתחזיות של בנק ישראל ושל המשרד האוצר.

כריסטין לגארד
כריסטין לגארד צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות