אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן הון הסיכון אקסל גייסה 500 מיליון דולר להשקעות בישראל ואירופה צילום: Accel

קרן הון הסיכון אקסל גייסה 500 מיליון דולר להשקעות בישראל ואירופה

אקסל היא בין הקרנות הוותיקות בעמק הסיליקון והיתה מהראשונות להשקיע בפייסבוק. הארי נליס שותף באקסל לונדון אמר ל"כלכליסט": "אין תחומים שלא נשקיע בהם, אנחנו משקיעים ביזמים ולא בטכנולוגיות"

12.04.2016, 17:21 | מאיר אורבך

קרן הון הסיכון אקסל השלימה גיוס של 500 מיליון דולר לקרן השקעות חדשה שתשקיע בישראל ואירופה. הקרן החדשה של הקרן שהוקמה לפני 30 שנה בעמק הסיליקון תהיה החמישית במספר לאיזור אירופה וה-11של הקרן בכלל. הקרן מנהלת כיום כ-13 מיליארד דולר בקרנות בכלל ו-2.5 מיליארד דולר בקרנות המיועדות לישראל ואירופה 

קראו עוד בכלכליסט

בשיחה עם "כלכליסט" אומר הארי נליס, שותף באקסל לונדון "מרכזי ההשקעות של הקרן החדשה הן לונדון, תל אביב, שטוקהולם, פריז וברלין. השקענו בהרבה חברות מצליחות בישראל כוללת חברת דילינג'נט שנמרכהה ל-IBM , אאוראטו שנמכרה למיקרוסופט וחברת פייבר.

הארי נליס. שותף בקרן אקסל לונדון, צילום: Accel הארי נליס. שותף בקרן אקסל לונדון | צילום: Accel הארי נליס. שותף בקרן אקסל לונדון, צילום: Accel

"אנחנו מחפשים השקעות חדשות נוספות בתחומים דוגמת וירטואליזציה, תשתיות תוכנה, טכנולוגיות פיננסיות וכל מה שקשור למובייל. אין תחומים שלא נשקיע בהם כי תמיד יש משהו מעניין. אנחנו משקיעים ביזמים ולא בטכנולוגיות בלבד; אם מתאהבים באנשים  נשקיע גם התחום לא אופנתי", מוסיף נליס.

אקסל היא אחת הקרנות הוותיקות בעמק הסיליקון והיתה בין המשקיעות הראשונות בפייסבוק. בהתייחסו למשבר המתקרב אמר נליס שזו תקופה טובה מאד להשקעה בחברות בשלבים מוקדמים אבל פחות בשלבים מאוחרים. "הרבה מההשקעות שלנו התחילו בזמנים הכי חשוכים. פייסבוק התחילה ב-2004 וזה לא היה זמן טוב להשקעות מוקדמות. לשלבים מאוחרים זו תקופה רגישה יותר אם אתה משקיע בשווי גבוה אתה חייב לדעת שזה הסיבוב האחרון אחרת לא בטוח שתוכל לשמור על השווי". 

בהתייחסו לשלבי ההשקעה של הקרן אמר נליס. "אנחנו משקיעים בשלבים מוקדמים וגם מוכנים להשקעות סיד. אנחנו מוכנים להשקיע ממיליון דולר ועד 100 מיליון דולר, אבל מעדיפים השקעות של בין 10-5 מיליון דולר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות