אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר יעלון הודיע: אודי אדם יהיה מנכ"ל משרד הביטחון הבא

השר יעלון הודיע: אודי אדם יהיה מנכ"ל משרד הביטחון הבא

האלוף במיל' אדם, שמכהן כיו"ר תעש, יחליף את המנכ"ל הפורש דן הראל. המינוי מותנה באישור ועדת המינויים ובאישור הממשלה

12.04.2016, 18:03 | רוני זינגר

אלוף במילואים אודי אדם הוא מנכ"ל משרד הביטחון הבא - כך הודיע אחר הצהריים (ג') שר הביטחון משה (בוגי) יעלון. אדם יחליף את מנכ"ל המשרד הפורש דן הראל. מינויו של אדם, בן ה-58, מותנה באישור ועדת המינויים, ולאחריה יובא לאישור הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

אדם מכהן בתפקידו הנוכחי כיו"ר תעש, ולפני כן כיהן חמש שנים כמנכ״ל הקריה למחקר גרעיני וכן כיו״ר מועצת המנהלים של רותם תעשיות.

מנכ"ל משרד הביטחון הפורש, דן הראל, צילום: עמית שעל מנכ"ל משרד הביטחון הפורש, דן הראל | צילום: עמית שעל מנכ"ל משרד הביטחון הפורש, דן הראל, צילום: עמית שעל

אדם שירת במשך כ-30 שנה בצה"ל במגוון תפקידי לחימה ופיקוד בכירים, ובהם מפקד חטיבת שריון סדירה, מפקד אוגדת שריון סדירה, ראש אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה (אט”ל). בתפקידו האחרון בצה״ל שירת כמפקד פיקוד הצפון בזמן מלחמת לבנון השנייה ובתום המלחמה פרש מתפקידו, לאחר ביקורת שספג על תפקודו. אדם בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדע המדינה מטעם אוניברסיטת בר-אילן, ותואר שני בלימודים אסטרטגיים מבית הספר הגבוה למלחמה בפריז.

שר הביטחון יעלון אמר: "בפני משרד הביטחון ניצבים אתגרים משמעותיים ביותר במגוון תחומים, בהם בניין הכוח, מימוש התוכנית הרב שנתית 'גדעון', הסכם הסיוע עם ארצות הברית, פעילות התעשיות הביטחוניות והייצוא הביטחוני, המשכם של פיתוחים טכנולוגיים בעלי משמעות רבה ועוד. בשבועות האחרונים בחנתי מספר מועמדים ראויים לתפקיד, והגעתי למסקנה כי אודי אדם הוא האיש הנכון בעת הזו להוביל בהצלחה את ההתמודדות עם האתגרים הללו. אני מכיר את אודי שנים ארוכות כלוחם וכמפקד בצה"ל, ולאחר מכן  בתפקידיו בקריה למחקר גרעיני ובתעש, ואין לי ספק שיש בו האיכות, היכולת והבשלות האישית לבצע את התפקיד באופן מיטבי. ניסיונו הצבאי והאזרחי הרב של אודי יסייע לו  לנווט את משרד הביטחון במציאות המורכבת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות