אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידרוג: "לא ידענו שנשלל מאורבנקורפ הרישיון לפעול כיזם של דירות" באדיבות דוברות משרד האוצר

מידרוג: "לא ידענו שנשלל מאורבנקורפ הרישיון לפעול כיזם של דירות"

הקריסה של חברת הנדל''ן הקנדית מביאה את כל הגורמים המעורבים בהנפקה לנקות עצמם מאשמה; חברת הדירוג הורידה את דירוג האשראי של אורבנקורפ בדרגה אחת: "לתהליכים מול ארגון הבתים הקנדי השפעה שלילית על מוניטין החברה בשוק הקנדי"

12.04.2016, 19:25 | אורן פרוינד

הקריסה של חברת אורבנקורפ הקנדית מביאה את כל הגורמים המעורבים בהנפקה לנקות עצמם מאשמה. בשבוע שעבר עזבו את החברה היועצים המשפטיים שלה (שמעונוב ושות') וכעת גם חברת מידרוג מבהירה למשקעיים שלא היה לה יד בדבר.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הדירוג הורידה היום (ג') את דירוג האשראי של אורבנקורפ הקנדית בדרגה אחת ל-Baa2 בעקבות העובדה שארגון הבתים הקנדי טריון (Tarion) שלל ממנה את הרישיון לפעול כיזם של דירות.

בהורדת הדירוג מידרוג מדגישה כי לא הייתה מודעת לעובדה שאורבנקורפ ניהלה מגעים במשך מספר חודשים מול ארגון טריון במטרה לשכנע אותו שלא ישלול לה את הרישיון.

"ההתנהלות מול טריון לא היתה ידועה לנו" ציינו במידרוג במטרה להבהיר לציבור שלא היה להם חלק במחדל. במידרגו ציינו כי "לתהליכים אלו בין הקבוצה אל מול Tarion השפעה שלילית על מוניטין החברה בשוק הקנדי בטורונטו, אשר אף עלולה ליצור אתגרים בנגישות החברה למקורות מימון".

במידרוג התייחסו גם לעובדה שהחברה טרם פרסמה את דוחותיה הכספיים לשנת 2015 ועל השווי המנופח של הנכסים הגיאותרמיים של החברה.

"המשך בחינת הדירוג תחת השלכות שליליות משקללת, בין היתר, את דיווח החברה מיום 4 באפריל בדבר אי הגשת הדוח התקופתי לשנת 2015 במועד הנדרש וזאת בגין הצורך לבחון סוגיות מסוימות על ידי חברי וועדת המאזן של דירקטוריון החברה. בין הסוגיות הנבחנות הן שווי הנכסים הגאותרמיים של החברה בהתייחס לעסקה שהחברה ביצעה לאחרונה לרכישת %50 מנכס גאותרמי".

 

ערן היימר מנכ"ל מידרוג ערן היימר מנכ"ל מידרוג ערן היימר מנכ"ל מידרוג

אורבנקורפ היא חברת נדל"ן קנדית ואחת מתוך 17 חברות הנדל"ן הזרות שגייסו אג"ח בישראל בהיקף של כ-11 מיליארד שקל. החברה נמצאת בעלות מלאה של אלן ססקין, אחד מיזמי הנדל"ן המוכרים בטורנטו, שהגיע לישראל באמצעות גוף החיתום אייפקס הנפקות בניהולו של אליאב בר דויד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות