אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליצמן יוצא למלחמה נגד מקדונלד'ס: "אאוט, לא במדינתנו" צילומים: עמית שעל , בלומברג

ליצמן יוצא למלחמה נגד מקדונלד'ס: "אאוט, לא במדינתנו"

שר הבריאות קרא בכנס הקרדיולוגים הארצי שלא לאכול ג'אנק פוד ובצעד חריג אף יצא בפומבי נגד מקדונלד'ס ספציפית. "מופעלים עליי לחצים מתעשיית המזון שלא אתבטא כך". מקדונלד'ס ישראל בתגובה: "אנחנו הפתרון ולא הבעיה"

12.04.2016, 21:25 | ספי קרופסקי
שר הבריאות יעקב ליצמן יצא היום (ג') נגד חברת מקדונלד'ס וקרא לא לאכול ג'אנק פוד. "מקדונלדס אאוט, לא במדינתנו", קרא ליצמן בכנס הקרדיולוגים הארצי, "אני יודע שחברות גדולות ואנשים לוחצים ולא אוהבים את זה – אבל יש לי סוד בשבילכם – אין לי פרמייריז".

אמירתו של ליצמן אינה מקרית. באחרונה החל משרד הבריאות בקמפיין נרחב נגד מאכלים משמינים ועתירי סוכר. לפני כשבועיים החל המשרד לשדר פרסומת המעודדת להימנע משתיית משקאות מסוכרים. בכתבה שפורסמה בסוף השבוע האחרון ב"כלכליסט" נחשף כי בעקבות הפרסום, התייצבו למחרת בלשכתו של השר ליצמן בכירים בחברת קוקה-קולה ואנשי איגוד תעשיות המזון בישראל, כדי לקבול על התשדיר של המשרד.

קראו עוד בכלכליסט

צ צ'יפס של מקדונלד'ס | צילום: בלומברג צ

שבוע אחרי הפגישה ההיא, השיק משרד הבריאות תוכנית לאומית למניעת סוכרת. השר ליצמן פתח את האירוע. הוא דיבר על הצורך להפחית בצריכת הסוכר, ובין השאר אמר: "מופעלים עליי לחצים מתעשיית המזון שלא אתבטא נגד ג'אנק פוד וצריכת סוכר, אבל אני עושה מה שטוב לעם ישראל לפי מדיניות המשרד".

כמו-כן, לפני כחודשיים מינה השר ליצמן ועדה ל"רגולציה מקדמת תזונה בריאה", שבראשה עומד מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב. הוועדה מבקשת למצוא דרך לשפר את התזונה באמצעות "רה־פורמולציה של מזון" (שינוי הרכיבים) לצד הסברה וחקיקה. בין השאר, הצהירו במשרד הבריאות עם הקמת הוועדה, היא תבחן שימוש בשוט בדמות מחיר המוצר (מיסוי גבוה יותר על מוצרים בעלי ערך תזונתי נמוך, ומנגד פיקוח על מחירי מזונות בריאים), הגבלה מפורשת של השימוש ברכיבים מסוימים וסימון בולט יותר של הרכיבים על גבי המוצר.

מקדונלד'ס: "אמירות שלא משקפות את הנעשה ברשת"

ממקדולד'ס ישראל נמסר בתגובה: "צר לנו ששר הבריאות בוחר להתבטא בצורה לא מדעית ובוחר באמירות פופוליסטיות שאכן מייצרות כותרות, אך לא משקפות את הנעשה ברשת. מקדונלד'ס ישראל כבר לפני יותר מעשור ביצעה מהפכה בריאותית כוללת הזוכה להערכה רבה בקרב הקהילה הרפואית: הורדת כמות השומן בבשר הלא מעובד בחצי מ-18% ל-9%, הוצאת שומן הטראנס מהצ'יפס, הפחתה שני שליש בשומן הרווי במוצרים המטוגנים, הפחתת סוכר ונתרן בכל המוצרים ופרסום תכולתם בכל מוצר שנמכר ברשת והיא הראשונה בישראל לעשות זאת. בנוסף, היא אחראית לקידום שתיית מים בקרב ילדים. לו משרד הבריאות היה מתבטא ומתעניין במדע התזונה, היה מבין שמקדונלד'ס ישראל אחרי המהפכה הבריאותית האדירה שיזמה, היא הפתרון ולא הבעיה. אנו מקווים שלא הפעלת הרשת בשבת היא זו שעמדה במתקפה הלא אחראית, לא מבוססת ולא מדעית של השר ליצמן נגד מקדונלד'ס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
ליצמן מזכיר את הילד באגדה שמנסה לסתום חור בשכר מים עם האצבע,,,,
אולי להקים בית חולים גדול בקריות לאוכלוסייה של מליון איש ????????????? אולי לעודד אחיות בתמריצי שכר ולהוסיף אחיות ורופאים, פלואור במים ????????????????? ירקות מרוססים ? קוקה קולה המשקה עשוי מרעל ,חומצות וצבעי מאכל,משקה שניתן בקלות לפתוח עימו סתימות בכיור !!!!!!!!! בשר מהשטחים קלוקל מסוכןלמאכל אדם,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, זיהום אוויר קטלני במפרץ חיפה,אולי היגיע הזמן להכריז על האזור כמוכה אסון,!!!!!!!!!!! ומכל אלה בחרת במקדונלד ???????????????
בבר בן עשור  |  14.04.16
26.
ל25 - עידו, עזוב אותך מפלואור. יש לך DHMO במים ואף אחד לא מוציא מילה!
כימיקל נוראי. חסר ריח או צבע, אבל הורג אלפים מידי שנה בעיקר בשאיפה.במגע גורם לכוויות נוראיות, כשהוא במצב גז או מוצק... מאיץ קורוזיה וחלודה במתכות (תאר לך מה זה עושה לבני אדם..!) לא רוצים Dihydrogen Monoxide במי השתיה שלנו!
עומר , רחובות  |  14.04.16
24.
א. ליצמן צודק ,זה באמת ג'אנק פוד, אבל הרשימה עוד ארוכה.
מה עם סימון ביצים שמגיעות מחו"ל? מה עם סימון ירקות ופירות,שמייבאים מירדן והשטחים,מי יודע במה ריססו,ובמה השקו? מה עם פיקוח על דגים בשווקים,לדוגמת השוק בעכו? דגים רעילים מלאים בכספית? מה עם מוצרי חלב? כמה רעל יש בהם? מה עם קורנפלקס מלא בסוכרים?וצבעי מאכל? מה עם סתם פלאפל ברחוב,מישהו בודק מתי החליפו שמן,וכמה זמן עמד בחוץ החומוס? ועוד................ועוד............................ועוד................................... ההכרזה שלו ניראית לי קצת פופוליסטית.
דנינו  |  13.04.16
לכל התגובות