אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל איומים: מנכ"ל הרשות לשירות הלאומי־אזרחי רכש מצלמות אבטחה וחלונות מושחרים צילום: בשמת איבי

בשל איומים: מנכ"ל הרשות לשירות הלאומי־אזרחי רכש מצלמות אבטחה וחלונות מושחרים

מזכ"ל הבית היהודי לשעבר שר־שלום ג'רבי רכש אמצעי אבטחה לביתו ולרכבו מכספי הרשות לשירות הלאומי־אזרחי בשל איומים שקיבל מגורמים במגזר החרדי. מהרשות נמסר: "גורמים קיצוניים מבקשים לפגוע בו ובמשפחתו בשל עבודתו"

13.04.2016, 08:26 | ספי קרופסקי

מנכ"ל הרשות לשירות הלאומי־אזרחי שר־שלום ג'רבי הוציא כ־14 אלף שקל מחשבון הרשות על התקנת מצלמות אבטחה בביתו והשחרת חלונות לרכב בשל איומים שקיבל מצד גורמים חרדיים. מדובר בחלק מסכום כולל של כ־100 אלף שקל ששולמו ב־2015 על ידי הרשות לשירות אזרחי־לאומי לספקים חיצוניים בעבור לשכת המנכ"ל.

ג'רבי, פעיל פוליטי לשעבר שכיהן כמזכ"ל הבית היהודי, מונה ב־2009 לתפקיד מנכ"ל משרד המדע בזמן שהשר הממונה היה יו"ר מפלגתו דאז, פרופ' דניאל הרשקוביץ. אולם כעבור תקופת כהונה קצרה בוטל מינויו על ידי בג"ץ, עקב אי־עמידה בכישורי סף וזיקה פוליטית. בזמן כהונתו של ג'רבי כמנכ"ל המשרד, העביר משרד ראש הממשלה את מינהלת השירות הלאומי לאחריות משרד המדע, בראשות השר הרשקוביץ. ב־2010 מונה ג'רבי לראש הרשות לשירות אזרחי־לאומי והוא מכהן בתפקיד כשש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

מדו"ח התקשרויות של הרשות לשירות לאומי־אזרחי שפורסם השבוע בהתאם לחוק חופש המידע, עולה כי היא שילמה סך של כ־203 מיליון שקלים בעבור שירותים חיצוניים ב־2015. מהם שולמו קרוב ל־195 מיליון שקלים בעבור השירותים המהווים את ליבת העיסוק של הרשות — עמותות שירות לאומי, קורסים ללימודי שפה וכן לגופים המסייעים בגיוס חרדים.

שר-שלום ג שר-שלום ג'רבי. פועל בהנחיית הקב"ט | צילום: בשמת איבי שר-שלום ג

סכום של מיליונים בודדים נותרו בעבור מנהלות שונות כגון אוכל, שירותי יעוץ וציוד. מתוכם הושקעו, כאמור, כ־100 אלף שקלים ללשכת המנכ"ל כאשר בנוסף לאמצעי האבטחה, הם כללו, בין השאר, נסיעות לחו"ל בסך עשרות אלפי שקלים, וכן כיבוד ללשכת המנכ"ל וחלב בסך 16 אלף שקל לשנה.

מהרשות נמסר בתגובה כי המנכ"ל ומשפחתו "נמצאים תחת איומים בלתי פוסקים מצד גורמים קיצוניים, המבקשים לפגוע בהם בשל עבודתו. קב"ט המשרד הנחה את לשכת המנכ"ל לנקוט באמצעי זהירות שונים, כגון השחרת חלונות הרכב, התקנת מצלמות אבטחה ועוד.

"באשר לסעיף הכיבוד, מתחילת השנה ועד כה נרכש חלב וכיבוד המשרתים את כלל עובדי הרשות בסכום של כאלף שקלים בלבד. הסכום המופיע בדו"ח מבטא את הסכם המסגרת מול הספק ולא את הסכום המשולם בפועל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות