אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצחק תשובה ורוני אלרואי טרפדו את אישור שכרו של יו"ר מנדלסון צילום: פז בר

יצחק תשובה ורוני אלרואי טרפדו את אישור שכרו של יו"ר מנדלסון

עודד פלר, שרכש את השליטה בחברה בינואר, ביקש שכר בעלות של מיליון שקל תמורת עשרה ימי עבודה בחודש. לכלכליסט נודע כי תשובה, בתו כרמית אלרואי וחתנו לשעבר, שמחזיקים ב־15% מהחברה, טוענים ששכר הבסיס צריך להיות נמוך בחצי

13.04.2016, 08:34 | גולן חזני

קבוצת בעלי מניות מיעוט, שכוללת את יצחק תשובה, בתו כרמית אלרואי וחתנו לשעבר רוני אלרואי, מטרפדת את אישור שכרו של עודד פלר כיו"ר מנדלסון. 

קראו עוד בכלכליסט

מנדלסון, שעוסקת בייצור ושיווק צנרת PVC, דיווחה כי אסיפת בעלי המניות נדחית מ־18 באפריל ל־5 במאי. האסיפה היתה צפויה לדון בתנאי השכר של פלר, בעל השליטה באמיליה פיתוח (84%) שרכשה את השליטה (51%) במנדלסון ב־100 מיליון שקל בסוף ינואר. פלר, שמונה ליו"ר מנדלסון, ביקש לאשר לעצמו שכר של 580 אלף שקל בשנה עבור עשרה ימי עבודה חודשיים לפחות.

בנוסף, התבקשה האסיפה לאשר החזר הוצאות ובונוס שייגזר מהרווח השנתי לפני מס ולא יעלה על 420 אלף שקל בשנה. בסך הכל מבקש פלר שכר של עד מיליון שקל. מנדלסון ביקשה תחילה לאשר את השכר בהתאם להוראות החוק שקובעות שבמקרה שהשכר אינו גדל ביחס לשכר היו"ר הקודם אין צורך באסיפה לאישור השכר, אלא אם בעל מניות, שמחזיק ביותר מ־1%, מודיע על התנגדותו.

ל"כלכליסט" נודע כי המתנגדים היו אלה רוני אלרואי, יצחק תשובה וכרמית אלרואי, שמחזיקים 5% בחברה כל אחד. את ההתנגדות מוביל רוני אלרואי, שהיה בעל השליטה בקמן שהחזיקה במנדלסון מ־2006 ועד 2014.

ל"כלכליסט" נודע כי בשיחות שקיים עם מגדל, הגוף המוסדי הגדול בחברה, חברת הייעוץ אנטרופי והעו"ד של פלר, ישראל שמעונוב, נימק אלרואי את התנגדותו בכמה סיבות: הסיבה הראשונה היא כי השכר של היו"ר הקודם צבי איציק אושר בשל פעילות רחבה יותר בחברה, שכללה פעילות בארה"ב (שנמכרה ב־2014). בנוסף, לדבריו, ניהל איציק קשר שוטף עם שוק ההון, התנהלות שאינה מאפיינת את פלר.

טענה נוספת היא כי מנדלסון, שהרווח הנקי שלה צפוי לעמוד על מיליוני שקלים אחדים, לא יכולה לשלם, בנוסף לשכר בעלות של 4 מיליון שקל למנכ"ל החברה־הבת מנדלסון ש.בר, את היקף השכר שדרש פלר. אלרואי טען גם שפלר מקבל שכר מחברות אחרות ואינו רעב ללחם, וכי עליו להוכיח את עצמו לפחות שנה ורק אז לבקש שכר. לפי אלרואי, שכר הבסיס צריך להיות נמוך בחצי והמענק צריך להיגזר מהרווח אחרי מס ומביצועי החברה בשלוש שנים. עוד נודע ל"כלכליסט" כי אנטרופי הציגה בצורה לא רשמית תנגדות למענק.

אנטרופי, פלר ומנכ"ל אמיליה סירבו להגיב ל"כלכליסט".

יצחק תשובה , צילום: ראובן שוורץ יצחק תשובה | צילום: ראובן שוורץ יצחק תשובה , צילום: ראובן שוורץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות