אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
5 השאלות שיסייעו לך לזהות השקעת נדל"ן מעולה צילום: אינספריישן גרופ

5 השאלות שיסייעו לך לזהות השקעת נדל"ן מעולה

הריבית הנמוכה והרצון לפיזור סיכונים מובילים משקיעים רבים לבצע עסקאות בקרנות השקעות של נדל"ן בחו"ל. איך תזהו עסקה טובה? אלו חמש הנקודות המרכזיות שיעזרו לכם להחליט

13.04.2016, 10:29 | בחסות קרן השקעות הנדל"ן IG Premium
בשוק הגלובלי של "אין איפה לשים את הכסף", יותר ויותר משקיעים מפנים את כספם לנדל"ן, בעיקר בחו"ל. בראש הערים האטרקטיביות להשקעה ניצבת ברלין, שהפכה למוקד משיכה למשקיעים מכל העולם, לאחר ששוק הנדל"ן הפורח שלה הצליח שנה אחר שנה לספק אלטרנטיבה יציבה לבנקים ולשוק ההון. כבר מספר שנים ברציפות שערך הדירות בברלין נהנה מעלייה בהיקף של 8%-10% בשנה, לצד עלייה שנתית ממוצעת של 5%-7% במחירי השכירות.

התשואות היפות מתקבלות בשוק שבו הנדל"ן העולמי עדיין זוכה לחשדנות מאז 2008, והחיפוש אחר השקעות בטוחות הוא אחד המאפיינים הבולטים בו. הרצון לפזר סיכונים גם בשוק מבטיח, מוביל מגמה הולכת וגדלה של משקיעים שבוחרים להשקיע בקרנות להשקעות נדל"ן. השקעה בקרן מאפשרת בחירה בין השקעה ישירה בפרויקט ספציפי או פיזור על מספר פרויקטים, כך שלמרות שהתשואה גבוהה - הסיכון קטן.

מעוניינים להשקיע בברלין, יעד הנדל"ן המוביל באירופה? לחצו כאן

רחוב אברטי 43. שכונת פרידריכסהיין בברלין הפכה ליעד פופולרי להשקעות בזכות הזדמנויות שסיפקו תשואות גבוהות. , צילום: אינספריישן גרופ רחוב אברטי 43. שכונת פרידריכסהיין בברלין הפכה ליעד פופולרי להשקעות בזכות הזדמנויות שסיפקו תשואות גבוהות. | צילום: אינספריישן גרופ רחוב אברטי 43. שכונת פרידריכסהיין בברלין הפכה ליעד פופולרי להשקעות בזכות הזדמנויות שסיפקו תשואות גבוהות. , צילום: אינספריישן גרופ

היתרונות ברורים, ועדיין תמיד קיים החשש מהשקעה נדל"נית לא משתלמת. לפני השקעה בקרן, אלו חמש השאלות שעליכם לשאול, על מנת לדעת האם באמת מדובר בעסקה טובה.

 

1. איך מזהים יזם מוצלח?

השבועות האחרונים מספקים לנו שוב דוגמה חיה לחשיבות היזם בהצלחת ההשקעה. השאלה הראשונה שיש לשאול לפני כל השקעה היא מיהו היזם, ומה אנחנו יודעים עליו. מעבר לתחושת הבטן, חשוב לדבר עם משקיעים קודמים ולהתרשם מדעתם על תפקוד היזם. ודאו שהיזם מציע לכם השקעה בפרויקטים אמיתיים ולא "רעיוניים", שהוא מכיר את השטח לעומק, ומבצע השקעות באזורי פוטנציאל צמיחה חזק. ליזם רציני יהיו משרד ונוכחות פיזית בקרבת הנכסים המדוברים, והוא יהיה קשור אליהם בקשר ישיר ולא דרך צד שלישי.

2. מהן הנקודות הקריטיות בתוכנית העסקית?

כל עסקה מחייבת תוכנית עסקית ברורה ומפורטת. במידה שהיזם לא העביר לכם תוכנית כזו, מומלץ שלא להמשיך בתהליך. כאשר אתם מקבלים את התוכנית, אלה השאלות שעליכם לשאול: האם ניתן להבין מהתוכנית את מבנה העסקה ושלביה? מהם כל התרחישים האפשריים ומידת השליטה על הביצוע? אחת השאלות הקריטיות היא - מה משך הזמן של העסקה? לעתים תובטח תשואה שנראית גבוהה, אך בחלוקה לשנים היא מתגלה כלא אטרקטיבית.

3. איך נראה מבנה התגמולים?

מבנה הרווח והתגמול של שני הצדדים חייב להיות חשוף ומובן כבר בשלב הראשוני. למן ההתחלה עליכם לדעת מתי תתחילו לראות את הרווחים, ואיך בנויה החלוקה. מודל הוגן יהיה בנוי מתשואה ראשונית שהולכת כולה למשקיעים, ותשואה עודפת שמתחלקת בין היזם לבין המשקיעים.

 

השקעה בקרנות נדל"ן מבטיחה תשואה גבוהה וסיכון נמוך. שכונת פרידריכסהיין , צילום: אינספריישן גרופ השקעה בקרנות נדל"ן מבטיחה תשואה גבוהה וסיכון נמוך. שכונת פרידריכסהיין | צילום: אינספריישן גרופ השקעה בקרנות נדל"ן מבטיחה תשואה גבוהה וסיכון נמוך. שכונת פרידריכסהיין , צילום: אינספריישן גרופ

 

4. האם החוזה ברור?

הקביעה כי על החוזה להיות ברור נראית אולי טריוויאלית, אבל זהו סעיף שמשקיעים רבים נופלים בו, מתוך מחשבה שהדיוט לא אמור להבין ניסוחים משפטיים. אך בסופו של דבר מטרת החוזה היא להבטיח את זכויותיכם כמשקיעים ולוודא שכספכם לא יופקר. חוזה הוגן יהיה מפורט מאוד מצד אחד, אך כתוב בשפה שתוכלו להבין מצד שני.

5. שאלת מיליון הדולר - האם היזם בפנים?

למרות שכל אחת מהשאלות הללו היא קריטית, השאלה החשובה ביותר שיש לשאול היא - האם גם היזם משקיע כסף בעסקה ושותף להצלחה ולסיכון בה? חשוב להבין מראש האם האינטרסים של היזם ושל המשקיע משולבים, והאם הסיכונים מוטלים על שני הצדדים באופן שווה. כמובן שאתם כמשקיעים רוצים שהיזם יהיה מחויב לעסקה וידאג לכספכם כאילו היה שלו.

רוצים לדעת יותר על השקעות בקרנות נדל"ן מצוינות בחו"ל? היכנסו לכאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הורי לא באו מאירופה ארצה כדי שאני אשקיע
הורי לא באו מאירופה ארצה כדי שאני אשקיע את כספם בחזרה באירופה. ודאי לא בגרמניה ערש הנאציזם ובהונגריה (בודפשט) האנטישמית. אני אומרת לכם: יום יבוא ותגורשו משם בחרפה, וכל השקעותיכם ירדו לטמיון. תשקיעו בארץ היהודים. תעשו הכל כדי שהתנאים יהיו טובים. אם  כרגע רע - תעשו שישתפר. בשביל מה באו הורינו לכאן, בשביל מה נולדנו כאן ואנו חיים בארצנו? האם נסתיים הייעוד של בנייתה וביסוסה של המדינה הזו??
Sivan100  |  17.10.16
לכל התגובות