אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענבל אור תחזיר את הג'יפ - אבל רק בשבוע הבא צילום: עמית שעל ואיתי בלומנטל

ענבל אור תחזיר את הג'יפ - אבל רק בשבוע הבא

בית המשפט אישר לכונס הכנסים לתפוס את הלנדרובר של אור וכל רכב אחר שבבעלותה - אך אישר ארכה להפקדת הרכב עד 19 באפריל

13.04.2016, 10:27 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר הבוקר (ד') לכונס הנכסים לתפוס את ג'יפ הלנדרובר של ענבל אור וכל רכב נוסף שיש בבעלותה. "לא ניתן להתעלם מהתנהלותה של אור בעת האחרונה שמקימה יותר מחשש לפגיעה בנכסיה ככל שאלה יישארו בחזקתה", כתב השופט בהחלטתו.

קראו עוד בכלכליסט

לפי החלטת בית המשפט, אור הייתה אמורה להפקיד כבר את הג'יפ. אולם לפנים משורת הדין, ניתנה לה ארכה להפקיד את הרכב במגרש האחסון בשבוע הבא, ב-19 באפריל.

"אם לא תעשה כן", כתב שופט הפירוקים איתן אורנשטיין, "מוסמך כונס הנכסים הזמני לתפוס את הרכב בכל מקום שבו הוא נמצא ולאחסנו במגרש הרכב". השופט הדגיש כי כונס הנכסים יהיה רשאי להסתייע במשטרה לשם תפיסת הרכב ואחסונו.

"לא ניתן להתעלם מהתנהלותה של אור בעת האחרונה", כתב השופט עוד בהחלטתו, "שמקימה יותר מחשש לפגיעה בנכסיה ככל שאלה יישארו בחזקתה". השופט ציין, בין השאר, את המכירה הכפולה של הדירה בפרויקט מציצים לרוכש עופר לוזון ולשלי נרקיס.

"מעל ומעבר", כך לפי ההחלטה, "הרכב עצמו משמש בטוחה בידי הבנק, כאשר לחייבת חוב גדול כלפיו. למותר לציין שהבנק כנושה מובטח זכאי להבטיח את שמירת הבטוחה".

השופט אורנשטיין מבהיר כי "אינו מקל ראש" בטענה כי אור זקוקה לרכב שישמש אותה בהיותה אם חד הורית לארבעה ילדים, "אך איני רואה במכלול הדברים בסיס להותרת הרכב האמור בחזקתה".

כזכור, בימים האחרונים פנה כונס הנכסים של אור, עו"ד איתן ארז, לבית המשפט בדרישה להורות לה להפקיד את הרכב היוקרתי שבחזקתה וכל רכב אחר. אור ביקשה מנגד להשאיר את הרכב אצלה כשלדבריה היא אם חד הורית ולכן זקוקה לו.

"אחזקה ושימוש ברכב", כתב בא כוחה לבית המשפט, "לאם חד-הורית האחראית לגידולם של ארבעה ילדים קטינים, אינם מותרות במדינת ישראל, בבחינת הכרח, ומבלי להלאות את בית המשפט הנכבד בגל המשימות היומיומיות של אישה גרושה המטפלת בילדיה".

שעות ספורות לאחר מכן, דחה את טענותיה הכונס והבהיר כי "התנהלותה של אור מקימה חשש ממשי שהיא תפעל להברחת הרכב ללא ידיעת הכונס ובית המשפט".

ענבל אור, צילום: שאול גולן ענבל אור | צילום: שאול גולן ענבל אור, צילום: שאול גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות