אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תרומה למי? בני זוג נעצרו בחשד שלקחו לכיסם תרומות שיועדו לעמותות צילום: צביקה טישלר

תרומה למי? בני זוג נעצרו בחשד שלקחו לכיסם תרומות שיועדו לעמותות

השניים חשודים כי הקימו עמותות פיקטיביות שהתרומות להן שולשלו לכיסם, ובנוסף שיתפו פעולות עם עמותות נוספות בתמורה לכסף מזומן. החשוד בתגובה: "לא חוקי להחיל מס על בני אדם חופשיים"

13.04.2016, 14:55 | עמרי מילמן

בני זוג מגן יבנה נעצרו אתמול (ג') בחשד שבמהלך כעשור הקימו מספר עמותות במסגרתן גייסו תרומות בהיקפים כספיים גדולים מאד, לכאורה עבור נזקקים, כאשר למעשה שלשלו לכיסם את מרבית התרומות. בני הזוג, ולרי נקש (39) ואביבה נקש (34) מגן יבנה שוחררו עוד אתמול בערבות ובתנאים מגבילים בהחלטת בית משפט השלום בראשון לציון.

קראו עוד בכלכליסט

חקירה של יחידת יהלום – היחידה הארצית לחקירות ומאבק בפשיעה של רשות המסים, העלתה כי בני הזוג נקש שלשלו את מרבית כספי התרומה לכיסם, כאשר יתרתם שולמה כשכר עבודה למתרימים שעבדו בשירותם. החקירה בעניינם החלה לאחר שהשניים לא דיווחו למס הכנסה או למע"מ על הכנסות העמותות, הכנסותיהם האישיות מהעמותות או על שכר העבודה ששילמו למתרימים. מבקשת המעצר עולה כי לפני מספר שנים בני הזוג נחקרו במשטרה בחשד לקבל דבר במרמה בשל פעילותם זו וכן ננקטו נגדם הליכים אזרחיים ברשות המסים בגין עבירותיהם. כעת בני הזוג שכללו את שיטת הפעולה שלהם ושלחו את עובדיהם להתרים עבור עמותות קיימות הרשומות על שם אחרים באמצעות פנקסי שוברים מקוריים, בהסכמתם של מנהלי עמותות אלו – תמורת תשלום חודשי קבוע לכל עמותה. אחת ממנהלות עמותות אלו נעצרה גם כן בחשד כי שיתפה פעולה והפיקה תלוש שכר לאביבה נקש תמורת העברת המזומן לעמותה.

תרומות לנזקקים. בני הזוג חשודים בין היתר בשיתוף פעולה עם עמותות נוספות בתמורה להעברת מזומן. (למצולמים אין קשר לכתבה), צילום: יקי צימרמן תרומות לנזקקים. בני הזוג חשודים בין היתר בשיתוף פעולה עם עמותות נוספות בתמורה להעברת מזומן. (למצולמים אין קשר לכתבה) | צילום: יקי צימרמן תרומות לנזקקים. בני הזוג חשודים בין היתר בשיתוף פעולה עם עמותות נוספות בתמורה להעברת מזומן. (למצולמים אין קשר לכתבה), צילום: יקי צימרמן

במסגרת הודאתו של ולרי נקש, שהוצגה בפני בית המשפט, הודה נקש כי לא דיווח על הכנסותיו מאחר שהוא מתנגד עקרונית לתשלום מסים שכן "לא חוקי להחיל דיני מס על בני אדם חופשיים".

מעורך דינם של בני הזוג נקש, שמעון אמיר, נמסר כי מרשיו "מכחישים את הטענות וכלל החשדות שיוחסו להם. מקווים שהחקירה תהיה מהירה ויסודית."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות