אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קובי לוינסון ויתר על ניהול פסגות בגלל תקרת השכר צילום: אביגיל עוזי

קובי לוינסון ויתר על ניהול פסגות בגלל תקרת השכר

לוינסון, שכמנכ"ל דש נהנה מעלות שכר של יותר מ־8 מיליון שקל בשנה, ויתר על תפקיד מנכ"ל פסגות. על פי הערכות בשוק, הוא יצטרף בקרוב כשותף להקמה של קרן השקעות

14.04.2016, 06:50 | רחלי בינדמן

קובי לוינסון, המועמד היחיד לתפקיד מנכ"ל בית ההשקעות פסגות בשבועות האחרונים, החליט שלא לקחת על עצמו את התפקיד חרף רצונה של זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס, הבעלים של פסגות.

קראו עוד בכלכליסט

השניים קיימו כמה פגישות אך חוק שכר הבכירים, שצפוי להיכנס לתוקף באוקטובר ולהציב תקרה של 2.5 מיליון שקל לעלות שכר הבכירים במגזר הפיננסים, גרם ללוינסון לוותר על התפקיד בבית ההשקעות הגדול בישראל.

 
לוינסון כיהן במשך שבע שנים כמנכ"ל בית ההשקעות דש ונהנה משכר וממימוש אופציות בעלות כוללת של כ־60 מיליון שקל — יותר מ־8 מיליון שקל בשנה. לוינסון סירב לקחת על עצמו את האחריות הניהולית עבור תקרת השכר החדשה. על פי הערכות בשוק, הוא יצטרף כשותף להקמה של קרן השקעות, בדומה לקולגות כמו רועי ורמוס, מנכ"ל פסגות לשעבר.

קובי לוינסון
קובי לוינסון צילום: עמית שעל

לכהן אין מועמד חלופי

כהן מוצאת את עצמה בבעיה רצינית, בהיעדר מועמד חלופי שעומד על הפרק. גם המועמד המוביל מתוך הארגון, טל קדם, ויתר על התפקיד. כמשנה למנכ"ל נהנה קדם מעלות שכר ומאופציות של כ־5 מיליון שקל בשנה, וחבילת השכר שלו ושל בכירים נוספים בהנהלת פסגות תתכווץ משמעותית.

על פי מדיניות הקרן, כהן צריכה לפעול למכירת פסגות בתוך כשנתיים. כהן זקוקה למנהל שימשיך לשפר את הרווחיות התפעולית ויאתר מנועי צמיחה חדשים להשבחת פסגות. חוק שכר הבכירים מקשה על כהן לאתר לבית ההשקעות, שנרכש ב־2010 לפי שווי של 2.75 מיליארד שקל, מנכ"ל עם ניסיון מוכח, שהורגל לחבילות שכר מפנקות בהרבה.

מנכ"ל פסגות חגי בדש הודיע על רצונו לעזוב עוד בפברואר.

בינתיים הוא ממשיך לנהל את בית ההשקעות ומשדר עסקים כרגיל, אם כי מבחינת אייפקס, לא בריא שבראש ארגון יעמוד מנהל עם רגל בחוץ ועם עובדים החוששים לגבי העתיד. גם הלקוחות וערוצי ההפצה מצפים לדעת מי יעמוד בראש בית ההשקעות.

השמועות חוגגות

הרוחות בפסגות סוערות ומתהלכות שמועות שסותרות זו את זו. בקרב ההנהלה יש שהיו משוכנעים עד אתמול שלוינסון ייכנס לתפקיד. אלה סבורים כי משום שהם נתפסים כאנשיו של בדש, גורלם נחרץ והם יוחלפו. במידה רבה הידיעה על הסרת מועמדותו של לוינסון תניב כמה אנחות רווחה.

במסדרונות בית ההשקעות מדברים על אלטרנטיבות לתפקיד המנכ"ל, רובם כלל לא רלבנטיים. בין היתר עלו שמותיהם של יו"ר מגדל שוקי הון לשעבר דן ללוז, מנכ"ל מגדל שוקי הון לשעבר רונן טורם והחשב הכללי לשעבר שוקי אורן.

כהן עלולה להידרש למנות מנכ"ל פחות מנוסה, ובפניה עומדת האפשרות לנסות לחדש את המגעים עם קדם. זה מצדו קיווה שלוינסון, המקורב אליו, ייכנס לנעלי המנכ"ל, וכעת מצוי בחוסר ודאות לגבי השאלה אם ייקרא שוב לבצע את התפקיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות