אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם החבר הטוב של לברון פוגע בסיכויים של בלאט לאמן בניו יורק ניקס? צילום: אימג'בנק, Gettyimages

האם החבר הטוב של לברון פוגע בסיכויים של בלאט לאמן בניו יורק ניקס?

בניקס שוקלים להחתים את מאמן קליבלנד קאבלירס לשעבר אך ייתכן שיחסיו הבעייתים של בלאט עם לברון ג'יימס, חברו הטוב של כוכב הניקס, כרמלו אנתוני, עשויים להטות את הכף לטובת מאמנים אחרים

14.04.2016, 13:49 | שירות כלכליסט

אחת השאלות הגדולות ביותר שיעסיקו את הניו יורק ניקס בכניסה לפלייאוף היא העתיד של המאמן הראשי. כך על פי דיווחים בארה"ב. אחד מהמועמדים לתפקיד הוא דיוויד בלאט, עד לאחרונה מאמן קליבלנד קאבלירס. עם זאת, ייתכן שסיכוייו של בלאט להתמנות למאמן הניקס יפגעו, מאחר שכוכב הקבוצה כרמלו אנתוני הוא חברו הטוב של לברון ג'יימס, שידוע ביחסיו העכורים עם בלאט. לא ברור מה דעתו של אנתוני לגבי בלאט, אך מערכת היחסים של בלאט עם לברון ג'יימס, עשויה לפגוע במועמדותו.

כרמלו אנתוני. לא ברורה מה עמדתו על בלאט, צילום: איי אף פי כרמלו אנתוני. לא ברורה מה עמדתו על בלאט | צילום: איי אף פי כרמלו אנתוני. לא ברורה מה עמדתו על בלאט, צילום: איי אף פי

לאחר שמאמן הניקס הקודם דרק פישר פוטר במפתיע בפברואר, סגן המאמן קורט רמביס לקח את המושכות, והמאזן שלו כמאמן זמני בינוני עד גרוע.  

לפי חלק מהדיווחים, נשיא הקבוצה פיל ג'קסון מעוניין למנות את רמביס למאמן ראשי, אך ב-ESPN טוענים שג'קסון שוקל גם את המועמדות של מאמנים אחרים. בין המאמנים הפוטנציאלים שנמנו בדיווח נמצא גם דיוויד בלאט, שפוטר מהקבאלירס בינואר.

בלאט עשוי להתאים היטב לניקס, מאחר ששיחק עם הג'נרל מנג'ר של הקבוצה, סטיב מילס בפרינסטון, הגיע להישגים עם קבוצות מחוץ ל-NBA ובשנה שעברה הוביל את הקאבס לסדרת הגמר. הוא תומך בהתקפה של פרינסטון, שיש לה תכונות דומות להתקפה המשולשת של ג'קסון. אולם, לבחירה בבלאט עלולה להיות בעיה גדולה בדמותו של כרמלו אנתוני.

לג'יימס ובלאט הייתה מערכת יחסים פסיבית אגרסיבית בתקופת כהונתו של בלאט בקבוצה. בלאט מונה לפני שג'יימס חשף את כוונתו לשוב לקליבלנד. ג'יימס, על פי הדיווחים, העדיף מועמדים אחרים, כולל המאמן הנוכחי טיירון לו, אך ללא הועיל. משם, מערכת היחסים לוותה בצלילים צורמים, וג'יימס התעלם לעיתים קרובות מההוראות של בלאט, השתלט בפסקי זמן, וכפי שכינה זאת מארק סטיין מ-ESPN הוא "סירס" אותו בפני הקבוצה. כשבלאט פוטר כבר היה ברור לגמרי שג'יימס לא מחבב אותו.

כרמלו אנתוני. לא ברורה מה עמדתו על בלאט, צילום: איי אף פי כרמלו אנתוני. לא ברורה מה עמדתו על בלאט | צילום: איי אף פי כרמלו אנתוני. לא ברורה מה עמדתו על בלאט, צילום: איי אף פי

ג'יימס ואנתוני הם כאמור החברים הכי טובים – מערכת היחסים ביניהם היא הרבה מעבר לכדורסל. בעונה וחצי ששיחק תחת בלאט ג'יימס בוודאי סיפר לברון לאנתוני מה הוא חושב על המאמן, ועלולה להיות לכך השפעה על האופן שבו אנתוני תופס את בלאט.

אנתוני כבר ציין שהוא מעוניין שבניקס יחפשו עוד מועמדים לאימון מלבד רמביס, והוא הבהיר שברצונו להיות מעורב בהחלטות הנוגעות לבניית הקבוצה, כולל החתמות של שחקנים חופשיים, אך האם הוא יתמוך בהעסקת מאמן שג'יימס בהחלט לא חיבב?

הניקס כמובן יכולים להתעלם מאנתוני, ולאפשר לשניהם לנסות ולעבוד על מערכת היחסים שלהם בהמשך, אך זה לא יהיה מצע נוח לבנות עליו. אם הניקס יהיו מעוניינים כל כך בבלאט הם יוכלו להחליף את אנתוני, אך יש לו סעיף בחוזה שמחייב את אישורו לכך העברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
אף מאמן לא הצליח בניקס כבר שנים
קבוצה עם ציפיות מעל לכל הגיון, עם תקציבים גבוהים והיסטוריה של כשלונות. בלאט צריך לחשוב טוב טוב אם הוא רוצה לאמן שם. אם הוא יכשל (או שלא יתנו לו מספיק זמן ליישם את מה שהוא רוצה - וגם זה נחשב בדעת הקהל ככשלון) מדובר בתרחיש סביר ביותר. קשה לראות אותו משתקם מזה מקצועית. זו קבוצה שהרבה מאמנים טובים לא הצליחו להזיז בה כלום כבר שנים - אם השמועות נכונות, במקומו הייתי חושב פעמים. הוא צריך קבוצות יותר צנועות, כאלו שהאוהדים שלהם לא חושבים על יותר ממה שהקבוצה יכולה לתת ולנסות להפתיע.
h  |  16.04.16
3.
בלאט התקפל בפני לברון - וזה פוגע בו כמאמן שאמור להנהיג
ברגע שבלאט התקפל בפני לברון והתחנף אליו בכל הזדמנות, גם שכלברון זילזל בו, בלאט השיג תוצאות הפוכות ממה שציפה : 1) לברון לא העריך אותו. 2) בלאט איבד את הערכה והסמכות מול מרבית השחקנים בקבוצה. 3) מנהלי קבוצות אחרות יחשבו פעמיים לפני שייקחו מאמן שאמור להנהיג את הקבוצה.
מחיר להתרפסות של בלאט , מסיסיפי  |  16.04.16
2.
בלאט ליקק את התחת של לברון לאט וביסודיות.
והוא שילם על סמרטוטיותו. בלאט, מאמן על, חכם ואסרטיבי - היה לסמרטוט בנוכחות לברון. אנשים לא מכבדים סמרטוטים. עדיף שהיה עומד על דעתו, מתנגח, מסתכן בפיטורין. לעצם העניין - כרמלו אנטוני הוא כמו לברון ג'יימס, בהבדל קטן אחד: אין לו שום דבר מהיכולות של לברון. ללברון יש תדמית מנופחת אבל גם יכולת אדירה. לכרמלו אנטוני יש תדמית מנופחת ויכולת בינונית. יש לסלקו מהקבוצה בכל מחיר. ניו יורק נכשלת עונה אחר עונה. גם עם פיל ג'קסון. חשבתם שזה במקרה? כרמלו אנטוני שיחק בדנבר לפני הניקס. הוא לא הגיע אתם לשום מקום. חשבתם שזה במקרה?
חיים  |  15.04.16