אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמוס לוזון מכניס את בתו ואת אחיו כבכירים בקבוצת דורי צילום: אוראל כהן

עמוס לוזון מכניס את בתו ואת אחיו כבכירים בקבוצת דורי

ליה לוזון, בתו של עמוס לוזון בת ה-27, תמונה למנהלת פיתוח עסקי בחברה ועוזרת אישית למנכ"ל. אחיו יעקב לוזון ימונה למנכ"ל דורי בניה

14.04.2016, 14:00 | אורן פרוינד

לאחר שרכש את השליטה בקבוצת דוריבפברואר האחרון מכניס איש העסקים עמוס לוזון את משפחתו לעסק. דורי קבוצה הודיעה היום על מינויה של ליה לוזון, בתו של עמוס לוזון, למנהלת פיתוח עסקי בחברה ועוזרת אישית למנכ"ל. ליה לוזון תקבל שכר חודשי של 30 אלף שקל בכפוף לאישור האסיפה הכללית.

קראו עוד בכלכליסט

לוזון הבת אמנם רק בת 27 אולם הספיקה כבר ליצור לעצמה קריירה עשירה של מפיקה מוכרת בישראל. היא שותפה בחברת ההפקות "בל בידור ותערוכות" שהביאה לישראל את הזמרים מריה קארי, קניה ווסט וכריס בראון. מלבד העיסוקים שלה בדורי קבוצה, לוזון תמשיך בפעילות ההפקה - בימים אלו היא מפיקה תערוכת צילומים של הצייר סלבדור דאלי בנמל תל אביב. לוזון הצעירה היא עורכת דין, בעלת תואר ראשון במשפטים ובמינהל עסקים מהמרכז הבינתחומי הרצליה, עם התמחות בתחום נדל"ן מסחרי וליטיגציה.

עמוס לוזון החליט בנוסף גם למנות את אחיו יעקב לוזון למנכ"ל הקבוע של דורי בניה במקומו של אסף מור. מאז שרכש עמוס לוזון את השליטה בדורי קבוצה בינואר האחרון, כיהן יעקב לוזון כמשנה למנכ"ל וכמנהל התפעול הזמני של דורי בניה מטעמו של עמוס לוזון. כעת הוא מקבל לידיו את מושכות הניהול באופן קבוע. לפני כן היה יעקב לוזון הבעלים של רשת בתי הקפה אילנ'ס שנמכרה בינואר 2016 תמורת 15 מיליון שקל.

לוזון ממשיך לנסות למחוק את דורי בניה מהמסחר

 

לאחר שנכשל בהצעת הרכש בפברואר האחרון ממשיך לוזון לנסות ולמחוק את החברה הבת דורי בניה מהמסחר בתל אביב, אלא שהפעם הוא החליט ללכת על דרך בטוחה יותר. לוזון הבין שהצעת רכש לא תעבוד במקרה של דורי בניה ולכן החליט ללכת על דרך של מיזוג משולש הופכי, שמצריך אישור של 6.75% מקרב בעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי. זאת בניגוד להצעת הרכש שהצריכה אישור של 8.5% מקרב בעלי המניות.

המיזוג יתבצע באמצעות הקמה של חברה ייעודית שתהיה מוחזקת בבעלות מלאה של דורי קבוצה. זו תתמזג עם דורי בניה כך שכל מניה אחת בת 0.01 ש"ח ערך נקוב של דורי בניה תקבל תמורה של 0.33 שקלים. בסך הכל תשלם דורי קבוצה על מניות הציבור של דורי בנייה 4.6 מיליון שקל, פרמייה של 25% על מחירה של מניית דורי בניה בבורסה בתל אביב היום. העסקה תצטרך לקבל אישור של האסיפה הכללית של דורי בניה שתתכנס ב-19 במאי.

עמוס לוזון, צילום: נמרוד גליקמן עמוס לוזון | צילום: נמרוד גליקמן עמוס לוזון, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות