אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב: רשת בתי המלון הגדולה בעולם תגדל את הירקות בעצמה צילום: accorhotels-group.com

בקרוב: רשת בתי המלון הגדולה בעולם תגדל את הירקות בעצמה

מפעילת בתי המלון הצרפתית אקור המחזיקה ברשתות נובוטל, סופיטל ומרקור הכריזה כי בכוונתה לשתול גינות ירק ב-3,900 בתי המלון שלה ברחבי העולם, זאת במטרה להפחית את כמויות המזון המושלכות לפח

14.04.2016, 20:40 | שירות כלכליסט

מפעילת בתי המלון אקור הכריזה כי תשתול גינות ירק בבתי המלון שבבעלותה, במטרה להפחית בשליש את כמות המזון שהמטבחים בהם משליכים לאשפה.

"אנחנו מתכוונים לצמצם את בזבוז האוכל ב־30%, בעיקר על ידי רכישת מזון ממקורות מקומיים", מסר מנכ"ל החברה סבסטיאן באזה.

אקור הוטלס היא חברת בתי המלון המובילה בעולם, והיא מפעילה 3,900 בתי מלון ב־92 מדינות.

מלון נובוטל, נירנברג, גרמניה, צילום: accorhotels-group.com מלון נובוטל, נירנברג, גרמניה | צילום: accorhotels-group.com מלון נובוטל, נירנברג, גרמניה, צילום: accorhotels-group.com

החברה הצרפתית, שבבעלותה רשתות כמו סופיטל, נובוטל ומרקור, מייצרת 25%–30% מההכנסותיה מהגשת 150 מיליון ארוחות ביום. בשלב הראשון של התוכנית היא תתחיל בחישוב כמות האוכל המתבזבז. לפיכך, כל המסעדות במלונות ישקלו ויתעדו את המזון שהן זורקות. בנוסף, מגוון המנות בתפריטים, שעומד בשלב זה על 40 מנות עיקריות, יצומצם - כך לפי אמיר נהאי, שעומד בראש פעילות המזון של אקור הוטלס. "בעתיד התפריטים שלנו יכללו 10, 15 או 20 מנות עיקריות, שיהיו מבוססות על מוצרים מקומיים", אמר נהאי בראיון לעיתון הבריטי "הגרדיאן".

במסגרת התוכנית החברה מתכוונת לשתול גינות ירק בחלק מ־3,900 המלונות שבעלותה. "אנחנו נתמוך בחקלאות האורבנית בעזרת יצירת אלף גינות ירק במלונות שלנו עד 2020", הדגיש נהאי.

באקור מתכננים גם לשפר את היעילות האנרגטית במבנים שלה, והמטרה הסופית היא להפוך אותם לנקיים מפליטות פחמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות