אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרטנר פנו למשנה ליועמ"ש: "הסכם שיתוף הרשתות בין סלקום לגולן מפלה אותנו" צילום: אוראל כהן

פרטנר פנו למשנה ליועמ"ש: "הסכם שיתוף הרשתות בין סלקום לגולן מפלה אותנו"

חברת התקשורת פנתה הבוקר לאבי ליכט בבקשה לקבלת חוות דעת מוקדמת על הסכם שיתוף הרשתות בין סלקום לגולן טלקום שלטענתם חורג מהמגבלות שהוגדרו לשחקנים הפועלים בשוק עד כה: "כל ניסיון להפלות בין שני זוכים במכרז ייפסל ע"י בג"ץ"

14.04.2016, 15:41 | אלירן מלכי

פרטנר שלחה הבוקר (ה') מכתב למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, ובו ביקשה ממנו חוות דעת מוקדמת להסכם שיתוף הרשתות בין גולן טלקום וסלקום החורג, לטענתם,  ממדיניות משרד התקשורת והסכם שיתוף הרשתות עליו חתמו פרטנר ו-HOT.

במכתב כותבת פרטנר לליכט כי קיים "חשש חמור מפני לחצים המופעלים על משרד התקשורת על מנת להביא לשינוי במדיניותו, ובכך לסלול את הדרך לאישור הסכם שיתוף בין גולן טלקום לבין סלקום, הסכם שאישורו נדחה מספר פעמים בעבר". בפרטנר מדגישים כי "במידה והסכם השיתוף יאושר הרי שמדובר בהתנערות חסרת תקדים של הרגולטור ממדיניותו המבוססת ומהתחייבויותיו כלפי השחקנים הפועלים בשוק והמפוקחים על ידו. כל ניסיון להפלות בין שני זוכים במכרז ייפסל ע"י בג"ץ באופן מיידי".

בפרטנר מדגישים כי אין לקבל שינוי בדיעבד בעמדת הרגולטורים ביחס למתווה שיתוף הרשתות הניתן לחלק מהמפעילים בלבד. כל ניסיון לשנות את כללי המשחק בדיעבד, תוך התאמתם למידותיו של בעל הרישיון יהווה הפרה בוטה של כללי המנהל התקין.

מימין: ניר שטרן ומיכאל גולן, צילום: סיון פרג מימין: ניר שטרן ומיכאל גולן | צילום: סיון פרג', אוראל כהן מימין: ניר שטרן ומיכאל גולן, צילום: סיון פרג

בפרטנר מציינים עוד כי "בחברה נחושים לפנות לבית המשפט במידה ותאומץ מדיניות מפלה המקלה על גולן. נזכיר כי מזה כשנתיים מצויה גולן בהפרה מהותית ומכוונת של התנאי המהותי ביותר ברישיונה: הקמת רשת תקשורת עצמאית. לאחר תקופה ארוכה שבה ישב משרד התקשורת בחיבוק ידיים ולא פעל לאכוף על גולן את הוראות רישיונה, עתרה לאחרונה פרטנר לבג"ץ בעניין זה. נבהיר כי ככל שיתברר כי קיימת כוונה לאמץ מדיניות 'אד-הוק' על מנת להתאימה למידותיה של גולן, ולאשר לגולן 'הסכם שיתוף רשתות' בין רשת קיימת לבין רשת שמעולם לא הוקמה, על אף שהייתה אמורה לקום, או לחלופין לאפשר 'הסכם שיתוף רשתות' במסגרתו צד אחד בלבד נושא בעלות הקמת הרשת והצד האחר 'רוכב על גבו', תיאלץ פרטנר לפנות לקבלת סעד הולם מבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות