אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העיתונאית דניאלה שמי נפטרה בגיל 72 צילום: אביגיל עוזי

העיתונאית דניאלה שמי נפטרה בגיל 72

העיתונאית והסטיריקנית, שכתבה את הטור "דניאלה היקרה" ב"ידיעות אחרונות" והשתתפה בתוכנית "אין עם מי לדבר", נפטרה לאחר מאבק במחלה קשה

16.04.2016, 20:22 | רן בוקר, ynet

הסופרת, העיתונאית והסטיריקנית דניאלה שמי הלכה היום (שבת) לעולמה לאחר מאבק במחלה קשה, בביתה שביפו. בני משפחתה שהו לצדה ברגעיה האחרונים.

שמי כתבה במשך שנים את הטור "דניאל היקרה" ב"ידיעות אחרונות", וכן השתתפה בתוכניות רדיו וטלוויזיה.

קראו עוד בכלכליסט

 

שמי, שנולדה ב-1943 באיטליה, עלתה עם משפחתה לישראל כאשר היתה בת שמונה. היא גדלה בירושלים, שם התיישבה המשפחה. לאחר שירותה הצבאי התגוררה

בתל אביב ובגיל 21 נישאה לסופר והעורך גבריאל מוקד, נישואים שהסתיימו כשלוש שנים מאוחר יותר. בשנת 1970 נישאה בשנית לסופר אהרן שמי ונולדו להם שני בנים. שמי הלך לעולמו בשנת 2010.

בתחילת שנות השמונים החלה שמי לעבוד כעיתונאית. במשך כ-25 שנים כתבה בעיתון "העולם הזה" וב"ידיעות אחרונות". הטור "דניאלה יקרה", בו ענתה על שאלות כותבים פרסם אותה בציבור הרחב. שמי הנחתה כעשר שנים גם את תכנית הסאטירה "יתוש בראש" של גלי צה"ל. באמצע שנות התשעים השתתפה בתוכנית "אין עם מי לדבר" בערוץ 2, בפאנל הומוריסטי-סטירי לצד הסופר והאמן יאיר גרבוז, המאייר דני קרמן, המוזיקאי יאיר ניצני, המשורר יהונתן גפן, השחקנית אודיה קורן ומי שכיום הוא נשיא המדינה - ראובן ריבלין.

דניאלה שמי, צילום: אביגיל עוזי דניאלה שמי | צילום: אביגיל עוזי דניאלה שמי, צילום: אביגיל עוזי

מלבד עבודתה כעיתונאית, כתבה שמי גם מספר ספרים שעסקו בבישול ובהומור, בסטירה אישית וציבורית. ספרה "דניאלה היקרה: שאלות לעיתון ותשובות שהגיעו להן" ריכז את מיטב טוריה ב"ידיעות אחרונות".

בטור שהתפרסם לאחר רצח רבין, העלתה שמי את רשמיה מהזעזוע האישי והלאומי של אותם הימים: "בערב הלכתי לכיכר מלכי ישראל כדי לראות אנשים כמוני", כתבה. "אנשים מצטערים וכואבים. אנחנו כולנו יודעים מה זה צער ומה זה כאב ומה זה אבל. אבל שם, בכיכר, ביום שני בערב, ראיתי איך נראית תוגה. ..מאות אנשים, רובם צעירים, ישבו מול מאות נרות דולקים ושתקו...שעה ארוכה עמדתי שם. לא יכולתי ללכת...רגעינו הקשים תמיד נושקים לרגעינו היפים, ומה שצריך עכשיו זה ללבוש אדרת של אופטימיות על לבוש האבל וללכת קדימה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות