אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב יפורסם דו"ח חמור על אלימות בקק"ל צילום: דרור סיתהכל

בקרוב יפורסם דו"ח חמור על אלימות בקק"ל

הדו"ח מתייחס לפחות לשני מקרים של אלימות ותקיפה, וידוע גם על תלונות בעניין הטרדות מיניות

17.04.2016, 06:57 | רוני זינגר

דו"ח חמור שעניינו אירועים של אלימות בתוך קק"ל הוגש לאחרונה ליו"ר הארגון דני עטר, אך טרם פורסם בטענה כי מדובר בדו"ח ביניים בלבד. בקק"ל הבטיחו למסור אותו לפרסום כאשר יוגש בגרסתו הסופית. השופטת בדימוס נחמה צימרינג מוניץ מונתה לחקור שורת תלונות שהוגשו בשנתיים האחרונות להנהלת קק"ל לאחר שנטען שגורמים בהנהלת הארגון לא פעלו כדי למצות את בירורן. הדו"ח מתייחס לפחות לשני מקרים של אלימות ותקיפה, וידוע גם על תלונות בעניין הטרדות מיניות. 

קראו עוד בכלכליסט

עובדים חששו להעיד פן יבולע להם

באירוע לעובדים במרחב צפון של קק"ל הותקפה אחת מעובדות הרווחה של הארגון על ידי בכיר ממנה לעיני כל. ככל הידוע הבכיר היכה אותה ודחף את ראשה לתוך צלחת אוכל. כמו כן דווח על אירוע אלים כלפי עובדת נוספת. ברקע אותה התקיפה ידוע על סיפור מתמשך של יחס קשה של החשוד בתקיפה כלפי אותה העובדת.

יו"ר קק"ל דני עטר, צילום: ינאי יחיאל יו"ר קק"ל דני עטר | צילום: ינאי יחיאל יו"ר קק"ל דני עטר, צילום: ינאי יחיאל

על פי הנטען, אירועים אלה הובאו לידיעת גורמים בכירים בקק"ל, אך אלה לא פעלו לטיפול בבעיה משום שגורמים בעלי השפעה מקרב העובדים מעורבים באירוע. השופטת צימרינג מוניץ גבתה עדויות, שבחלקן נדרש שכנוע רב כדי לגרום לאנשים המעורבים להעיד בעקבות חשש של העובדים והעובדות פן יבולע להם.

מכתב אנונימי לחברי הדירקטוריון

בחודש ינואר פורסם ב"כלכליסט" כי חברי דירקטוריון קק"ל קיבלו מכתב אנונימי שדיווח על האירועים החמורים ובו נכתב בין היתר: "פנייתנו אליכם היא בעקבות חשש שאולי יש בכוונת מישהו מההנהלה החדשה, או מי מטעמם, להתעלם מתופעה חמורה ומתמשכת בארגון זה זמן רב. נושא ההטרדות המיניות, שהוא נושא מרכזי בכותרות בחודשים האחרונים, אינו נבדק כראוי בארגון ומטואטא מתחת לשולחן. קיימות כמה תלונות חמורות בארגון זה כמה חודשים בלי שאף גורם טיפל בנושא", ציינו כותבי המכתב, והוסיפו כי "במקרה אחד נמסר לנו שהנושא מטופל אך הנחשד במעשים ממשיך לכהן בתפקיד".

ברקע המכתבים והתלונות התקיימו באחרונה בחירות לראשות ועד עובדי קק"ל. מערכת הבחירות הציפה יחסים קשים מאוד בין העובדים בארגון. בישיבת דירקטוריון קק"ל לפני כחודש הקריא היועץ המשפטי של הארגון את סיכום הדו"ח של השופטת צימרינג מוניץ, אך טרם נודע אילו צעדים יינקטו כלפי המעורבים לכאורה באירועים.

חשוב להוסיף שבימים אלה משלים מבקר המדינה דו"ח ראשון על קק"ל. גורמים שנחשפו לממצאי המבקר הגדירו אותו "שחור משחור". בקק"ל נטען שכבר הוקם צוות מיוחד לתיקון שלל הליקויים שנמצאו. הדו"ח צפוי להתפרסם בקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות