אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיפים לחג החירות: איך תחסכו בהוצאות ותעשו סדר בחשבונות?

טיפים לחג החירות: איך תחסכו בהוצאות ותעשו סדר בחשבונות?

רגע לפני ההכנות לחג וההוצאות המרובות, איך ניתן לנצל את החג לעשות סדר בכספים ולחסוך אלפי שקלים?

17.04.2016, 13:40 | ליאורה הירשהורן

ההכנות לחג בעיצומן? צובעים את הבית? ואולי גם משפצים? מתחילים לחפש אחר המתנה המושלמת למשפחה? רגע לפני, הנה מספר טיפים שיעזרו לכם לצמצם את הוצאות החג הרבות ולעשות סדר בבלגן הפיננסי:

  • ערכו רשימת קניות מסודרת בבית וקנו רק מה שאתם צריכים: רשתות השיווק מוצפות במוצרים במהדורות מיוחדות לחג ובמבצעים שונים כמו חמש במחיר של שלוש. כך למשל, אם אתם לא זקוקים לחמש אריזות של מצות, אין סיבה לקנות סתם כי הן במבצע. ערכו רשימה מסודרת והשתדלו שלא לחרוג ממנה.

  • השוו בין אריזות ומותגים ובחרו את המוצר המשתלם עבורכם: שימו לב שבמקרים רבים, מוצרים זהים משווקים תחת שמות שונים או שמוצרים של חברות שונות משווקים באריזות ובמידות שונות. לכן, היעזרו במחיר ליחידה המצוין על המדף כדי להשוות ביניהם. דעו כי חלה החובה על רשתות השיווק להציג את המחירים על כל מוצר, כמו גם את המחירים ליחידת מידה. קראו עוד על כך באתר המועצה הישראלית לצרכנות.

  • אל תשכחו כי מהשנה שעברה כל רשתות המזון הגדולות מחויבות לפרסם באינטרנט את רשימת המחירים המלאה שלהן בכל סניפיהן, כולל המבצעים. זאת לפי הפרק של שקיפות המחירים בחוק המזון. כמו כן, אם המחיר מתעדכן, יהיה על רשתות לעדכן את פרסומים באינטרנט לא יאוחר משעה ממועד העדכון בקופות. את כלל הפרסומים ניתן לראות באתר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן. לשימושכם גם פלטפורמות דומות שיאפשרו לכם להשוות מחירים בצורה נוחה יחסית.

קראו עוד בכלכליסט

היכנסו לקרוא עוד טיפים על צרכנות נבונה באתר האוצר שלי.

מצות. אין צורך לקנות יותר ממה שאתם צריכים, גם אם יש מבצע, צילום: שאטרסטוק מצות. אין צורך לקנות יותר ממה שאתם צריכים, גם אם יש מבצע | צילום: שאטרסטוק מצות. אין צורך לקנות יותר ממה שאתם צריכים, גם אם יש מבצע, צילום: שאטרסטוק

 

חג החירות, לא רק בפסח

 

נצלו את הסדר שאתם עושים בבית לקראת החג כדי לארגן ולסדר את המכתבים מהבנק ומקרן הפנסיה ואת תלושי השכר שלכם. חג החירות הוא הזדמנות טובה כדי להבטיח גם חירות כלכלית אישית שלכם. יש דברים שלא כדאי לדחות לאחרי החג.

  • עשו סדר בכספים אבודים שלכם: לא זוכרים איזו קרן פנסיה או קופת גמל פתחתם בעבר? עברתם עבודה ופתחתם חיסכון פנסיוני חדש? לרשותכם מספר כלים שיסייעו לכם לאתר את הכספים האבודים. היכנסו למנוע לחיפוש חסכונות פנסיוניים "הר הכסף" וקראו עוד על איך מאתרים כספים אבודים באתר האוצר שלי.

  • אספו מסמכים וניירות שברשותכם וערכו רישום מסודר של ההכנסות וההוצאות: מכתבים מהבנק, מחברת ביטוח, חשבון מים, סלולר, ארנונה והרשימה עוד ארוכה. יש חשיבות גדולה לשמור על הניירת באופן שיהיה לכם נגיש ומסודר כך שבבואו העת, תוכלו לשלוף אותה ולחסוך לעצמכם הרבה כסף. קראו עוד על כיצד עושים סדר בניירת כדי להקל על עצמכם את אופן הסידור. אחרי שאספתם וסדרתם את הניירת, ערכו רישום מסודר של ההכנסות וההוצאות בחודשיים-שלושה האחרונים. היעזרו במחשבון ניהול תקציב כדי לוודא שההכנסות גדולות מההוצאות.

  • אחרי שסידרתם את הניירת, בדקו אלו הוצאות אתם יכולים להקטין - למשל בדקו אם כדאי למחזר משכנתא, אחת מההוצאות הגדולות ביותר אותן מוציאים מדי חודש. שיפור קטן בתנאי המשכנתא עשוי לחסוך לכם אלפי ועשרות אלפי שקלים לאורך זמן. יכול מאוד להיות שמשכנתא שלקחתם לפני מספר שנים ונראתה בזמנו האפשרות הכי טובה בשוק, כבר לא מתאימה לכם: הריבית עלתה או ירדה מאז, המשכורות שלכם השתנו, ההוצאות שאולי רק הלכו וגדלו, סוגי משכנתאות חדשים נוצרו ועוד. קראו מתי כדאי למחזר את המשכנתא וצפו בסרטון 'מתקשרים בהחזרים – ממחזרים'.

כמובן שאם נשאר לכם עוד זמן פנוי, כדאי לבדוק שיש לכם הביטוח שיש לכם נותן מענה מספק לצרכים שלכם ושאין לכם ביטוחים מיותרים או כפולים. קראו איך בוחרים ביטוח באתר האוצר שלי ועל נושאים רבים ונוספים שיוכלו לעניין אתכם.

* הכותבת, ליאורה הירשהורן, סגנית בכירה לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר ואחראית על קידום חינוך פיננסי במסגרת "האוצר שלי"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות