אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח של אי.די.בי: "דורשים פירעון מיידי של החוב" צילום: אוראל כהן

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי: "דורשים פירעון מיידי של החוב"

מחזיקי אגרות החוב לטווח ארוך של החברה יפגשו ביום חמישי הקרוב ויצביעו, כך על פי הערכות, בעד העמדת האג"ח לפרעון מיידי. הפרעון של החוב אמור להיות החל מ-2020, ולטענת החברה אין שום עילה להעמיד את החוב לפרעון מיידי

17.04.2016, 12:55 | גולן חזני
מחזיקי אגרות החוב לטווח ארוך של אי.די.בי (סדרה ט'), יצביעו ביום חמישי הקרוב, כך על פי הערכות, על העמדת האג"ח לפרעון מיידי. זאת לאחר הפגישה עם החברה באסיפה הקודמת בשבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

בזימון שהוציאו היום (א') לקראת האסיפה, מציינים הנאמנים, חברת הרמטיק בראשות מירב עופר והיועץ המשפטי גיא גיסין, כי החלטת המצביעים ברוב רגיל תיכנס לתוקף ללא צורך בנקיטת פעולה נוספת ב-5 במאי.

הנאמנים מציינים שני מקרים שבהם תימנע ההעמדה לפרעון מיידי: הראשון הכרזה של החברה כי לא תפרע את התשלום במאי למחזיקי האג"ח הקצרים סידרה ז', בסך 400 מיליון שקל. השניה, הודעה של אי.די.בי פתוח על כניסה למו"מ מיידי להסדר עם כל הנושים.

אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

לאי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין ואשר מנוהלת ע"י שולם לפידות, אין שום כוונה להיכנע לאולטימטום של המחזיקים. אלשטיין הזרים כחצי מיליארד שקל בחודש שעבר כדי לאפשר את פרעון החוב למחזיקי האג"ח הקצרות, והמחזיקים של הסדרה הארוכה מנסים למנוע תשלום זה.

בנוסף, הפרעון של החוב של סדרה ט' אמור להיות החל מ-2020, כלומר בעוד ארבע שנים, ולטענת החברה אין שום עילה להעמיד את החוב לפרעון מיידי כבר בשלב זה.

המחזיקים הגדולים של הסידרה הם קרן DK פרטנרס שנציגה יואב כפיר מהווה את הנציגות, קרן קלירמרק ופסגות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות