אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצחק הרצוג נחקר באזהרה במשרדי להב 433 צילום: אוראל כהן

יצחק הרצוג נחקר באזהרה במשרדי להב 433

הרצוג נחקר בחשד לביצוע עבירות של קבלת תרומה אסורה, אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב בהקשר לבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה ב-2013. חקירתו מתקיימת באישור היועץ המשפטי לממשלה; לשכת הרצוג: "יש לו אמון מלא בגורמי האכיפה"

17.04.2016, 14:42 | זוהר שחר לוי ורוני זינגר

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, נחקר במשטרה היום (א') בשעות הצהריים באזהרה במשרדי להב 433 בחשד לביצוע עבירות של קבלת תרומה אסורה, אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב. זאת בהקשר לבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה בשנת 2013. חקירתו מתקיימת באישור היועץ המשפטי לממשלה.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד שהגיע למשטרה, ארגון העוסק בייבוא עובדים סיעודיים העביר עשרות אלפי שקלים כתרומה לא חוקית למטהו של הרצוג. על פי המידע שבידי המשטרה, שכבר החל להיבדק, מאחורי הגוף ישנם כמה עורכי דין שדאגו להסוות את הכסף שהועבר. לאחר שנאספו החומרים החלו החוקרים בזימון אנשים הסובבים את להרצוג. אחד מהם הוא שמעון בטאט, שנחקר כמה שעות באזהרה והכחיש כל קשר לעבירה של מימון מפלגות.    

יצחק הרצוג באסיפת בחירות אשתקד, צילום: חיים הורנשטיין יצחק הרצוג באסיפת בחירות אשתקד | צילום: חיים הורנשטיין יצחק הרצוג באסיפת בחירות אשתקד, צילום: חיים הורנשטיין

מלשכת הרצוג נמסר בצהריים כי ״ראש האופוזיציה ויו״ר המחנה הציוני הגיע הבוקר למסור גירסתו לבקשת גורמי האכיפה. מרגע שהודלף דבר קיום הבדיקה הדגיש וביקש הרצוג לאפשר לו לתת גרסתו כדי להניח את העניין מאחוירו וכך עשה. להרצוג יש אמון מלא בגורמי האכיפה והוא מודה על ההתנהלות המכובדת וההגונה״.

לאחר פרסום דבר הבדיקה שערכה המשטרה בנושא לפני כשבועיים הודיע הרצוג כי "לאחר הפרסום בדבר הבדיקה ביקשתי לשים קץ לחרושת השמועות, למצות את החקירה בנושא בהקדם ולאפשר לי להגיע ולתת תשובות לכל השאלות כדי להניח את הסאגה הזו מאחורינו. במשך כל שנות פעילותי הציבורית פעלתי ביושר וניקיון כפיים. כך הובלתי את המפלגה לסף כיבוש השלטון לפני שנה וכך אמשיך להוביל אותה עד שנכבוש את השלטון. אני יודע שבדרך להשגת היעד צצות לעיתים עלילות זדון ושקר, וחובתי כמנהיג המחנה הציוני היא להתמודד, להוביל ולנצח. כך עשיתי בעבר, וכך יהיה גם הפעם".

בכנס לשכת עוה"ד באילת בתחילת החודש אמר הרצוג: "תמיד ערב בחירות, צצה לה תלונה, ואינספור מסרים בווטסאפ וברשתות החברתיות, ועפות שמועות ועלילות דם. כך עובדת שיטת החיסול והסיכול. אני לא אתן להקים משטרות קמפיין".

אין זו הפעם הראשונה של הרצוג בחדרי החקירות. הרצוג נחקר בכבר בשנת 99׳ בחשד לעבירות מימון בחירות במסגרת ניהול קמפיין הבחירות של ראש המפלגה דאז אהוד ברק. במסגרת הפרשה, שזכתה לכינוי ״פרשת העמותות״ , נחקר הרצוג באזהרה ובחר לשמור על זכות השתיקה. במשטרה ביקשה להבין את מנגנון גיוס הכספים שנעשה באמצעות עמותות עבור ברק, וכאמור הרצוג בחר שלא לשתף פעולה עם החוקרים. בסיום החקירה המליצה המשטרה להעמיד לדין את הרצוג אך היועץ המשפטי לממשלה סגר את התיק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות