אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד להסכם בין הצדדים: האוצר עשוי לאשר תוספות לתקציב הביטחון לפני ביצוע התייעלות צילום: עומר מסינגר

בניגוד להסכם בין הצדדים: האוצר עשוי לאשר תוספות לתקציב הביטחון לפני ביצוע התייעלות

בנובמבר חתמו האוצר ומערכת הביטחון על הסכם שהתנה מתן תוספות בגובה 15 מיליארד שקל לאורך 5 שנים בביצוע מספר מהלכי התייעלות - בין היתר, הורדת גיל הפרישה של אנשי הקבע והגברת השקיפות. כעת מתברר כי שר האוצר כחלון עשוי לאשר את התוספת עוד בטרם ביצע משרד הביטחון את חלקו

17.04.2016, 20:32 | עמרי מילמן

שר האוצר משה כחלון עשוי לאשר העברת תוספות לתקציב הביטחון עוד בטרם ביצע משרד הביטחון את חלקו בהסכם שנחתם בין הצדדים בנובמבר האחרון - ביצוע התייעלות בשורה של תחומים.

קראו עוד בכלכליסט

 התקציב המקורי של מערכת הביטחון עומד על 56.1 מיליארד שקל, אולם על פי ההסכם שנחתם בין המשרדים אך לא נחשף לעיני הציבור, יקבל משרד הביטחון תוספת של 3 מיליארד שקל בשנה לאורך 5 שנים, אם יבצע מספר מהלכי התייעלות. בין היתר, מדובר בקיצור שירות החובה לגברים, הורדת גיל הפרישה של אנשי הקבע מצה"ל והגדלת השקיפות של תקציב הביטחון.  

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, צילום: אריאל חרמוני שר הביטחון משה (בוגי) יעלון | צילום: אריאל חרמוני שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, צילום: אריאל חרמוני

לאחר שבשבוע שעבר התפארו באוצר כי התוספות יינתנו אלה רק עם ביצוע הליכי ההתייעלות, כעת מתקיימים דיונים בין האוצר לביטחון בנוגע להעברת התוספות התקציביות למערכת הביטחון עוד בטרם נעשה כל צעד של התייעלות מצידה, מה שיהווה למעשה הפרה של ההסכם.

בשלב זה, טרם הסתיימה בחינת מודל מענק הפרישה שאמור להעניק 12 משכורות לפורשים ובכך לנפח את קצבת הפנסיה שלהם. נוסף על כך, החשבת הכללית והממונה על השכר עוד בוחנים את הנתונים שעליהם התבסס ההסכם, שלטענתם אינם מדוייקים.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי: "משרדי האוצר והביטחון מקיימים דיונים במטרה להגיע להסכמות על אופן יישום הסכם הביטחון. ברגע שיושגו הסכמות נעדכן את הציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות