אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לזה יש זמן בפגרה: פטור ממס לעמותות דתיות

לזה יש זמן בפגרה: פטור ממס לעמותות דתיות

ועדת הכספים תתכנס מחר לדיון מיוחד לאישור פטורים ממס הכנסה לעמותות. במקביל נדחה דיון על ההעברות התקציביות

18.04.2016, 08:10 | רוני זינגר

ועדת הכספים תתכנס מחר לדיון פגרה לאישור מתן פטורים ממס הכנסה לתרומות עבור שורה של עמותות. רוב העמותות – 25 מתוך ה־52 עבורן מתבקש הפטור – הן עמותות דתיות. כמו כן מופיעה שם עמותה בשם "אגודה לקידום החינוך, הרווחה והביטחון" של קרית ארבע שנהנית ממחזור כספים של כ־3 מיליון שקל בשנה ומבקשת את אישור ועדת הכספים במתן פטור ממס לתורמיה.

קראו עוד בכלכליסט

בין העמותות הדתיות נמנות תורת אברהם אבא, חסדי אבשלום בירושלים, המרכז הרוחני ברית שלום בגן יבנה ובית יעקב ברכסים, בית כנסת אחים עולי תימן ברעננה, מרכז חינוכי תורני דרכי תורה בביתר ועוד עמותות רבות אחרות המבקשות את אישור הוועדה.

רק שתי עמותות העוסקות בתרבות מופיעות ברשימה – מרכז אלמינא בית ליוצרים, ועמותת ידידי התזמורת הסימפונית חיפה.

לצד זאת ממתינה על שולחן ועדת הכספים ערימת בקשות להעברת עודפי תקציב של משרדי הממשלה השונים – קצת יותר מ־14 מיליארד שקל עודפי תקציב שהאוצר מבקש לגלגל מתקציבי המשרדים של 2015 לשנת 2016. כמעט 100 מיליון שקל מתוכם הם עבור מוסדות חרדיים.

הדיון בהעברת העודפים היה אמור להתקיים גם הוא מחר בוועדה אך לבסוף הוחלט לקיימו רק לאחר חג הפסח.

 , צילום: סי די בנק ובלומברג צילום: סי די בנק ובלומברג  , צילום: סי די בנק ובלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
למגיב 4
כידוע, עודפים שמועברים משנה לשנה אלו "עודפים מחויבים", זאת אומרת שהמשרדים השונים כבר התחייבו על הכסף הנ"ל לספקים/רשויות מקומיות ועוד ועל בסיס התקציב שהיה להם. יתירה מזאת, יש כספים שעוברים רק בצורה כזאת, כמו תקציבים בחינוך שמועברים לבתי הספר שפועלים לפי שנה עברית ולא לפי השנה האזרחית בה מתנהל התקציב. עודפים שאינם מחויבים חוזרים לאוצר-קופת המדינה. אז כדאי שתחזור בך מה"מחמאות" שחילקת לשר האוצר בעניין
משה , שפלה  |  18.04.16
5.
רק מאה מליון מתוך 14 מיליארד לחרדים, אבל כלכליסט ממשיך להסית
כלכליסט וכותביו החילונים, יודעים שהחילונים לא ממש יודעים לקרוא, גם החילונים שכבר כן קוראים, לא ממש מבינים.... לכן אפשר לכתוב מאה מליון מתוך 14 מיליארד, ועוד להפוך את זה להאשמה נגד החרדים... תמשיכו, תמשיכו, מקוה שלאחר שתתחיל מלחמת האחים החרדית-חילונית, ויבואו חוקרים עם קרחת לחקור את התופעה, יחפשו בגוגל את המניעים ויגיעו לתגובה שלי....
גבלס , ברלין  |  18.04.16
לכל התגובות