אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: המדינה תעניק לאסותא קרוב ל-400 מיליון שקל בתמורה לביטול השר"פ באשדוד צילום: אוראל כהן

מסתמן: המדינה תעניק לאסותא קרוב ל-400 מיליון שקל בתמורה לביטול השר"פ באשדוד

משרדי האוצר והבריאות מנהלים מו"מ מתקדם על מתן מענק בתמורה לביטול ההיתר להפעלת שר"פ, שנועד לעודד את אסותא להקים בית חולים בפריפריה. עם זאת אמר מנכ"ל קופת חולים מכבי בחודש שעבר: "יהיה קשה מאוד למלא בית חולים פריפריאלי כזה ברופאים ללא שר"פ"

18.04.2016, 10:07 | ספי קרופסקי

משרדי האוצר והבריאות מנהלים מו"מ מתקדם על מתן מענק מטעם המדינה של קרוב ל-400 מיליון שקל לאסותא בפריסה לחמש שנים. זאת בתמורה לכך שרשת בתי החולים, הנמצאת בבעלות קופת חולים מכבי, תוותר על ההיתר שניתן לה להפעיל שר"פ (שירותי רפואה פרטיים) בבית החולים החדש שהיא בונה באשדוד.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, אסותא צפויה לקבל במסגרת ההסכם רישיונות להפעלת שירותים רפואיים נוספים, ובהם יחידת IVF (הפריה חוץ גופית), יחידת צינתורים שני מאיצים קוויים (מכונות הקרנה).

אם ההסכם ייחתם, תוותר אסותא למעשה על תנאי המכרז שבו זכתה לפיהם היא זכאית להפעיל שר"פ בשיעור של 25% מפעילות בית החולים. סעיף השר"פ הוכנס בזמנו כדי לגרום לפרויקט הקמת בית החולים להיות אטרקטיבי יותר בעבור החברה, וכן כדי למשוך רופאים מהמרכז לבית החולים הנבנה בפריפריה.

המדינה אמנם אפשרה בתחילה לאסותא להפעיל שר"פ במסגרת תנאי המכרז בשל סיבות אלו, אולם האינטרס שלה הוא להימנע מכך, בין השאר לאור הלקחים שנצברו מבית החולים הדסה, שבו פעילות השר"פ היתה הרסנית במיוחד לניהול המוסד.

סכום המענק, שנתון עדיין למו"מ אך מסתמן שיהיה קרוב ל-400 מיליון שקל, עשוי לשמש את אסותא בעקבות ביטול השר"פ, למשל לצורך מתן תמריצים לרופאים לעבוד בבית החולים באשדוד.

בית החולים באשדוד נבנה בימים אלו מתוקף חוק שעבר בכנסת שקבע שיש להקים בית חולים כללי בעיר, והוא צפוי להיפתח בשנה הבאה. אסותא זכתה במכרז להקמת בית החולים ב-2011 לאחר ששתי המתמודדות האחרות, שירותי בריאות כללית ומעייני הישועה יחד עם אפריקה ישראל, פרשו מהמירוץ. אסותא אשדוד נחשב לפרויקט הדגל של החברה. הוא יתפרש על פני 70 דונם ויכיל מבנה מרכזי בו 10 קומות, בהן מחלקות כגון מיון, לידה, ילדים, דיאליזה, כירורגיה ועוד.

מנכ"ל קופת חולים מכבי רן סער, התייחס בחודש שעבר בראיון לכלכליסט להקמת בית החולים החדש ולהפעלת השר"פ בו, בניגוד לעמדת המדינה. "השר"פ באשדוד יופעל באופן שונה", אמר, "יהיה קשה מאוד למלא בית חולים פריפריאלי כזה ברופאים ללא שר"פ. השירות יעבוד רק על פי דין, וכל התופעות שרואים במקומות אחרים לא יהיו שם".

בשבוע שעבר החליט דירקטוריון אסותא לפטר את מנכ"ל החברה ב-4 השנים האחרונות, רו"ח פנחס צרויה. הרקע לפיטורים הוא ככל הנראה חילוקי דעות בנושאים מקצועיים בין צרויה לבין יו"ר דירקטוריון אסותא, פרופ' שוקי שמר, ואינו קשור להקמת בית החולים החדש באשדוד.

בית החולים אסותא בתל אביב. המדינה תנסה לשכנע את אסותא לבטל את השר"פ, צילום: עמית שעל בית החולים אסותא בתל אביב. המדינה תנסה לשכנע את אסותא לבטל את השר"פ | צילום: עמית שעל בית החולים אסותא בתל אביב. המדינה תנסה לשכנע את אסותא לבטל את השר"פ, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות