אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מולטילוק תובעת את רב בריח: "מנצלת את כוחה המונופליסטי ופוגעת בתחרות" צילום: עמית מגל

מולטילוק תובעת את רב בריח: "מנצלת את כוחה המונופליסטי ופוגעת בתחרות"

יצרנית המנעולים תובעת 10 מיליון שקל מיצרנית הדלתות. לפי התביעה, רב בריח בולמת את האפשרות להתקין בדלתותיה צילינדר או מנעול שלא מתוצרתה. זאת באמצעות שלילת האחריות ממי שרוכש את המנעול ממתחרה. רב בריח: מדובר בתביעת סרק

18.04.2016, 16:46 | משה גורלי

יצרניות המנעולים מולטילוק וייל הגישו אתמול תביעה נגד יצרנית הדלתות רב בריח, יצרנית פלדלת, בטענה שזו מנצלת את כוחה המונופוליסטי כדי להתקין ולמכור יחד עם הדלת גם את המנעול מתוצרתה. וזאת, תוך שימוש ב"פרקטיקות אנטי-תחרותיות אגרסיביות, פסולות ובלתי חוקיות, אותן נוקטת הנתבעת על-מנת לפגוע בתחרות, להגביל לחסום ולהזיק לפעילותן של התובעות".

לטענת התובעות, באמצעות עורכי הדין גיל אוריון מ'פישר בכר חן וול אוריון' וראובן בורוקובסקי, נהנית רב בריח ממעמד של מונופול מכוח שליטתה בלמעלה מחמישים אחוז משוק הדלתות. בעיקר בדלתות ביטחון הנמכרות לקבלנים הבונים בתי מגורים חדשים ולשוק השיפוצים. מעמד זה, נטען, התחזק בשנים האחרונות בשל קריסת מתחרים כחברת מזונייט/אופן גאלרי שנקלעה לפירוק ונרכשה על ידי רב בריח.

"מונעת תחרות", צילום: ערן יופי כהן "מונעת תחרות" | צילום: ערן יופי כהן "מונעת תחרות", צילום: ערן יופי כהן

כמונופול, נטען בתביעה, בולמת רב בריח את האפשרות להתקין בדלתותיה "מוצר נעילה" (צילינדר, מנעול) שלא מתוצרתה. זאת באמצעות שלילת האחריות מבעלי דלתות ביטחון את האחריות ממי שרוכש את המנעול ממתחרה אחר, מולטילוק וייל למשל. "מדובר במדיניות מוצהרת של הנתבעת שאין לה הצדקה, והיא נועדה אך ליצור אילוץ כוחני על בעל דלת הביטחון...בדרכי אילוץ פסולות אלה, מתעשרת על חשבון התובעות שלא כדין", טוענים ב"כ התובעים. העבירות הנטענות הן על חוק ההגבלים העסקיים, חוק העוולות המסחריות וחוק עשיית עושר ולא במשפט, כאשר הפסלות הנטענת היא לעצם קשירת הצרכן למנעול שמיוצר על ידי יצרן הדלת, ובכך נפגעים ומורחקים מהשוק יצרני מנעולים מתחרים. התביעה היא לצו מניעה שיאסור את המשך הכבילה הזו ולפיצוי של עד 10 מיליון שקל.

תגובת רב בריח: מדובר בתביעת סרק שכל כוונתה להגיע לתקשורת. אנו נעיין בכתב התביעה ונתייחס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות