אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניוקאסל לא האריכה את חוזהו של השחקן חולה הסרטן ותאלץ לשלם לו פיצויים צילום: רויטרס

ניוקאסל לא האריכה את חוזהו של השחקן חולה הסרטן ותאלץ לשלם לו פיצויים

הכוכב לשעבר של ניוקאסל, יונאס גוטיירס זכה בתביעת האפליה שהגיש נגד המועדון שלו לשעבר. בניוקאסל מסרו כי הם "מזועזעים" מהפסיקה

18.04.2016, 19:03 | שירות כלכליסט

הכוכב לשעבר של ניוקאסל, יונאס גוטיירס זכה בתביעת האפליה שהגיש נגד המועדון שלו לשעבר. בניוקאסל מסרו כי הם "מזועזעים" מהפסיקה.

קראו עוד בכלכליסט

גוטיירס. "הגענו למסקנה שהסיבה מדוע הנתבעים ניהלו את הבחירה בתובע להרכב הראשון הייתה מכיוון שהם לא היו מעוניינים שיישאר בקבוצה בגלל הסרטן שבו חלה"., צילום: רויטרס גוטיירס. "הגענו למסקנה שהסיבה מדוע הנתבעים ניהלו את הבחירה בתובע להרכב הראשון הייתה מכיוון שהם לא היו מעוניינים שיישאר בקבוצה בגלל הסרטן שבו חלה". | צילום: רויטרס גוטיירס. "הגענו למסקנה שהסיבה מדוע הנתבעים ניהלו את הבחירה בתובע להרכב הראשון הייתה מכיוון שהם לא היו מעוניינים שיישאר בקבוצה בגלל הסרטן שבו חלה"., צילום: רויטרס

גוטיירס טען כי בקבוצה השאירו אותו בכוונה על הספסל לאחר שחשף כי חלה ב-2013 בסרטן האשכים.

בניוקאסל דחו את הטענה, ואמרו בתגובה כי הקשר פשוט לא נכלל בתכניות העתידיות של המאמנים. גוטיירס (32) הגיש תביעה בבית הדין לענייני עבודה בטענה שהופלה בשל מוגבלות, זאת לאחר שהאשים את ההנהלה כי וידאה שלא יעלה מספיק פעמים בהרכב הראשון כדי להפעיל תנאי בחוזה המבטיח הארכה אוטומטית בשנה של החוזה בשווי 2 מיליון ליש"ט.

בית הדין פרסם את פסיקתו על פני 64 עמודים: "הגענו למסקנה שהסיבה מדוע הנתבעים ניהלו את הבחירה בתובע להרכב הראשון הייתה מכיוון שהם לא היו מעוניינים שיישאר בקבוצה בגלל הסרטן שבו חלה".

עוד נכתב כי בקבוצה "קיבלו החלטה מהירה" לאחר שובו של גוטיירס בסיום הטיפולים שלו ב-2013 "שהם כבר לא מעוניינים בו, בגלל הסרטן". בעקבות זאת, הפאנל פסק כי בקבוצה החלו בהתנהלות מתמשכת "להרחיק, את השחקן מהקבוצה.

גוטיירס, המשחק כיום בקבוצה הספרדית דפורטיבו לה קורונה, שיחק בניוקאסל במשך 7 עונות החל מ-2008. באוקטובר 2013 הוא עבר ניתוח להסרת גידול מהאשך השמאלי שלו.

ניוקאסל מסרה בתגובה כי היא "מזועזעת" מהפסיקה. "בית הדין פסק לטובת גוטיירס בשניים מבין 4 סעיפי התביעה", נכתב בהצהרה שפורסמה באתר האינטרנט של ניוקאסל. "אנחנו מכירים בכך שהמשימה שעמדה בפני בית הדין הייתה מורכבת, אך אנחנו מזועזעים מההחלטה. אנחנו ניקח את הזמן כדי לעבור בעיון על פסק הדין ונתייעץ עם הצוות המשפטי שלנו כי להבין מה האפשרויות שעומדות בפנינו".

בדברים שאמר בחודש שעבר גוטיירס בפני בית הדין בבירמינגהאם, סיפר שנקרא בתחילת דצמבר 2013 למשרד המנג'ר באותה תקופה, אלן פרדו, ונאמר לו כי אינו מופיע בתכניות העתידיות של ניוקאסל, והוא חופשי לסכם על התנאים עם מועדון אחר.

בית הדין פסק לטובתו של גוטיירס גם בטענה שהמועדון לא ביצע את ההתאמות ההגיוניות לטובתו. עם זאת, שני אישומים נוספים לגבי יחס לא הוגן והטרדות נדחו.

כעת צריך לקבוע דיון נוסף שבו יקבעו את גובה הפיצוי שיוענק לגוטיירס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות