אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס בתחתית מדד השירות בביטוחים סיעודיים, מנורה והראל בראש צילום: צביקה טישלר

הפניקס בתחתית מדד השירות בביטוחים סיעודיים, מנורה והראל בראש

משרד האוצר פירסם את המדד המשקלל את שיעור תשלום התביעות הסיעודיות ומהירות הטיפול בהן מצד חברות הביטוח ב־2015. איילון שמתמחה בביטוח סיעודי מאשרת רק שליש מהתביעות שמוגשות לה

20.04.2016, 14:48 | רחלי בינדמן

מנורה והראל משלמות הכי הרבה תביעות בביטוח סיעודי ומטפלות הכי מהר בתביעות המבוטחים, זאת בעוד הפניקס ואיילון משלמות הכי פחות — כך עולה ממדד השירות בביטוח הסיעודי ל־2015 שפירסם אגף שוק ההון באוצר.

המדד המשקלל את שיעור תשלום התביעות מצד חברות הביטוח ואת מהירות הטיפול בתביעות. שיעור תשלום התביעות הוא שיעור התביעות שהחברה אישרה ושילמה תגמולי ביטוח לתובע מתוך כלל התביעות שהוגשו. שיעור מהירות הטיפול התביעות הוא שיעור התביעות שהטיפול בהן הסתיים תוך 60 יום.

קראו עוד בכלכליסט

קשישים סיעודיים, צילום: אוראל כהן קשישים סיעודיים | צילום: אוראל כהן קשישים סיעודיים, צילום: אוראל כהן

לפי המדד, מנורה מטפלת הכי מהר בתביעות (86%) וגם מציגה את שיעור תשלום התביעות הגבוה ביותר (74%). לעומת זאת, חברת הביטוח הקטנה איילון זכתה לציון הנמוך ביותר בשיעור תשלום התביעות — 33% בלבד ואחריה הפניקס עם ציון של 57%. כלומר, רק שליש מהמבוטחים שתובעים את איילון בטענה כי הפכו לסיעודיים מקבלים את תשלומי הביטוח.

עם זאת, בכל הנוגע למהירות הטיפול בתביעות, איילון זכתה בניקוד של 78% לעומת הפניקס שקיבלה ניקוד של 44%. בשורה התחתונה הפניקס מתברגת במקום האחרון במדד השירות בביטוח הסיעודי המשקלל הן את מהירות הטיפול והן את שיעור תשלום התביעות.

אם משווים את הנתונים ל־2014, רואים שגם אז מנורה ניצבה במקום הראשון במדד והפניקס היתה אחרונה.

ביטוח סיעודי הוא ביטוח שנועד לספק מטריה כלכלית למבוטח במידה וחלילה יכנס למצב סיעודי. במצב כזה, אם יענה על הקריטריונים המתאימים הוא יזכה לקצבה חודשית מחברת הביטוח עד שיפסיק להיות סיעודי. לחברות הביטוח יש אינטרס לשלם כמה שפחות תביעות ולכן הן נוהגות להערים קשיים בתביעות מבוטחים, בעיקר בכל הנוגע להגדרת מקרה סיעוד.

מהפניקס נמסר בתגובה כי ״מבדיקת החברה עולה כי שיעור תשלום התביעות בהפניקס דומה לממוצע החברות האחרות. כך גם משך הזמן לאישור התביעות. אולם בשונה משאר החברות, רוב התביעות המאושרות בהפניקס הינן מסוג שיפוי, שמשמעותו תשלום לאחר הצגת הוצאות על הטיפול הסיעודי — משתנה שאינו בשליטת החברה, המאריך משמעותית את משך הזמן שנמדד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות