אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל מצטרפת לצרפת: מחר ייכנס לתוקף איסור מסחר באופציות בינאריות צילום: נמרוד גליקמן

ישראל מצטרפת לצרפת: מחר ייכנס לתוקף איסור מסחר באופציות בינאריות

על פי ההודעה, ההחלטה לאסור מסחר באופציות בינאריות התקבלה בשל המאפיינים המקנים למסחר אופי של משחק ניחושים. בסוג כזה של מסחר המשקיע מנבא אם שער של מטבע, מניה או מחיר סחורה יעלו או יירדו בפרק זמן קצר — לפעמים חצי שעה עד שעה

19.04.2016, 08:21 | תומר גנון ורפאל קאהאן
החל ממחר ייאסר גם בישראל לסחור באופציות בינאריות בזירות סוחר, שיאסור עליהן לחלוטין (בשונה מהאיסור בצרפת, שמגדיר אותן כהימורים). זאת בהמשך להודעה בנושא שפרסמה רשות ניירות ערך לפני חודש, ובה הכריזה כי זירות סוחר שיציעו אופציות בינאריות לא יוכלו לקבל רישיון במסגרת הסדרת התחום. המשמעות היא שהחל ממחר, מי שיציע מסחר באופציות בינאריות בישראל ייחשב למפר חוק. ישנן חברות שמתכננות לעתור לבית המשפט נגד ההחלטה. ככל הידוע, עשרות חברות שמציעות זאת לישראלים רשומות בכלל בקפריסין.

פרופ פרופ' שמואל האוזר יו"ר רשות לנירות ערך | צילום: עמית שעל פרופ

על פי ההודעה, ההחלטה לאסור מסחר באופציות בינאריות התקבלה בשל המאפיינים המקנים למסחר אופי של משחק ניחושים. בסוג כזה של מסחר המשקיע מנבא אם שער של מטבע, מניה או מחיר סחורה יעלו או יירדו בפרק זמן קצר — לפעמים חצי שעה עד שעה. הרשות קבעה שמורכבות האופציות הבינאריות והקושי בתמחורן מחד, בשילוב היעדר מסחר רב־צדדי שמאפשר יצירת מחיר שוק מאידך, אינם מאפשרים לרשות לאשר אותן למסחר בזירה. "מדובר במכשיר שנראה כי פיקוח עליו לא יוכל להיות אפקטיבי, ועל כן הרשות לא רואה לנכון כי יוצע כלל על ידי פלטפורמה מפוקחת", הודיעה הרשות.

"בשל מאפייני המכשיר והזירה", נימקה הרשות, "השירות דומה במהותו למשחק הימורים. המשך פעילות של אופציות בינאריות בזירות מפוקחות עלול לפגוע לא רק בלקוחות, אלא במוניטין השוק בכללותו".

כאמור, בהתאם להחלטת הרשות בקשת רישיון זירת סוחר של חברה, אשר כללה אפשרות מסחר לאופציות בינאריות, נדחתה אלא אם היא תודיע עד מחר כי תיקנה את בקשת הרישיון. כן צריכה החברה להודיע שסיימה את פעילות המסחר באופציות בינאריות, למעט משיכת יתרה על ידי לקוח, סגירת חשבון וסגירת פוזיציות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ל־1 - פיס ולוטו זה אותו דבר
הגרלת הלוטו היא אחת מההגרלות של מפעל הפיס. מפעל הפיס הוא חברת הימורים ששייכת לארגון השלטון המקומי, ופועלת תחת רישיון. בין השאר, בניגוד לחברות הבינאריות, הם 1. מפרסמים במדוייק את סיכויי הזכיה בכל אחת מההגרלות שלהם. 2. מעבירים את הכספים שאנשים זוכים בהם ולא מעכבים אותם אצלם בתעלולים שונים. 3. אינם מפרסמים את עצמם כהשקעה אלא כהימור או משחק. 4. לא מתקיים מצב שבו מוכרי הכרטיסים מרוויחים יותר אם הלקוחות מפסידים מאשר אם הלקוחות זוכים. לקנות כרטיס לוטו זו פעולה מטופשת, אבל כך גם ללכת לפסטיגל. בשני המקרים לא מדובר בהונאה.
מרימה גבה  |  19.04.16