אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדוה בר: יש לאפשר לבנקים להנפיק כרטיסים, למעט ללקוחותיהם צילום: נמרוד גליקמן

חדוה בר: יש לאפשר לבנקים להנפיק כרטיסים, למעט ללקוחותיהם

לקראת סוף דיוני ועדת התחרות בבנקים, הציעה המפקחת להתיר ללאומי והפועלים להתחרות בחברות האשראי שיופרדו מהם

19.04.2016, 08:52 | שאול אמסטרדמסקי

ועדת שטרום מתחילה להתכנס לקראת מסקנות סופיות. אתמול קיים שר האוצר משה כחלון ישיבה רבת משתתפים ובה חברי ועדת שטרום להגברת התחרות במערכת הבנקאית כמו גם המפקחת על הבנקים חדוה בר ואנשיה.

מטרת הפגישה היתה לבדוק האם בר ואנשי הפיקוח על הבנקים מוכנים ללכת עוד כמה צעדים לקראת עמדתו של משרד האוצר, דבר שיאפשר לוועדה לגבש את הדו"ח הסופי שלה, לפרסם אותו לציבור ולהתחיל לבצע את המלצותיה על הרפורמות במערכת הפיננסית.

בפגישה אתמול דיווחה בר כי היא מוכנה להרחיב את הרעיון שהעלתה לפני כמה שבועות, לפיו שני הבנקים הגדולים יורשו להנפיק כרטיסי אשראי באופן עצמאי ביום שאחרי מכירת חברות כרטיסי האשראי שבבעלותן תחת מגבלות מסוימות.

מימין" ציון קינן מנכ"ל בנק הפועלים ורקפת רוסק עמינח מנכ"לית בנק לאומי, צילום: סיון פרג מימין" ציון קינן מנכ"ל בנק הפועלים ורקפת רוסק עמינח מנכ"לית בנק לאומי | צילום: סיון פרג', אוראל כהן מימין" ציון קינן מנכ"ל בנק הפועלים ורקפת רוסק עמינח מנכ"לית בנק לאומי, צילום: סיון פרג

אם לפני כמה שבועות הציעה בר כי שני הבנקים הגדולים יוכלו להנפיק כרטיסי אשראי למעט למי שמחזיקים בכרטיסים חוץ בנקאיים של ישראכרט ולאומי קארד, אתמול הציעה בר כי הפועלים ולאומי יורשו להנפיק כרטיסי אשראי לכולם, למעט ללקוחות שלהם.

כלומר, שבנק הפועלים יוכל להנפיק כרטיסי אשראי לכל הלקוחות, ובלבד שהם לא לקוחות שלו, וכך גם בנק לאומי. לפי בנק ישראל הדבר יאפשר לחברות כרטיסי האשראי להתחרות בשני הבנקים על נתח של לפחות שליש מהשוק בתחרות חופשית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות