אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביטוח ישיר מערערת לעליון: "פוגעים לנו בחופש הביטוי. שוקה סוכן בדיוני" צילום: דפנה גזית

ביטוח ישיר מערערת לעליון: "פוגעים לנו בחופש הביטוי. שוקה סוכן בדיוני"

החברה החליטה לערער לביהמ"ש העליון על פסיקת ביהמ"ש המחוזי בתל אביב כי הקמפיין משפיל את סוכני ביטוח. לטענתה, הפרסומת מתייחסת לסוכן ביטוח בדיוני המוצג באופן הומוריסטי וסאטירי, באופן שמביע את דעתה על המוצר שמציעים המתחרים

19.04.2016, 14:24 | רחלי בינדמן

לאור התמשכות תהליך הדיון בבקשה לעיכוב הליכים בביהמ"ש המחוזי, החליטה חברת ביטוח ישיר להגיש היום (ג') ערעור לביהמ"ש העליון ובקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין של ביהמ"ש המחוזי בעניין איסור פרסום "קמפיין שוקה".

החברה טענה בערעורה על פסק הדין כי הוא מהווה "פגיעה בחופש הביטוי ובחופש העיסוק, שתי זכויות יסוד שהגבלתן נעשית רק במקרים חריגים ומול אינטרס מאוד ראוי וכבד אחר, שנעדר במקרה זה". לטענתם, "הפרסומת מתייחסת לסוכן ביטוח בדיוני, שלא קיים, המוצג באופן הומוריסטי וסאטירי, וברור - וגם בית המשפט מציין זאת - שהצופה הסביר מבין שלא מדובר במסירת ״מידע״ על סוכן ביטוח ספציפי כלשהו, או על כלל סוכני הביטוח. לפיכך בוודאי שלא קמה עוולה של תיאור כוזב, העוסקת במידע שאינו נכון אודות עוסק אחר".

 

קראו עוד בכלכליסט

עוד נטען בערעור כי "הפרסומות מביעות את דעת החברה שהמוצר שלה עדיף על החלופה של רכישה באמצעות מתווך, והבעת דעה היא מוגנת בדין הישראלי ובמדינות דמוקרטיות בכלל, גם כשהיא מקוממת או מרגיזה את מי שאינם שותפים לה, לאור הערך הגבוה שמשטר דמוקרטי מוצא בהבעת דעות, החלפת דעות וכו'." לדברי החברה "מרגע שביהמ"ש דחה את תביעת הסוכנים בעילת לשון הרע היה לא נכון זה היה לקבל אותה".

הערעור הוגש על החלטת שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב אליהו בכר, שהחליט בשבוע שעבר לאסור על החברה לפרסם את קמפיין שוקה, לאחר שקבע שהקמפיין, בכיכובה של שני כהן, משפיל את סוכני ביטוח בכך שהוא מציגם כנהנתנים ומאותגרים טכנולוגית, על מנת לעודד את הציבור לוותר על הסוכן כדי לקבל ביטוח זול יותר.

קמפיין ה"שוקה" בכיכובה של שני כהן. ביהמ"ש קבע כי הקמפיין משפיל את סוכני הביטוח, צילום: דפנה גזית קמפיין ה"שוקה" בכיכובה של שני כהן. ביהמ"ש קבע כי הקמפיין משפיל את סוכני הביטוח | צילום: דפנה גזית קמפיין ה"שוקה" בכיכובה של שני כהן. ביהמ"ש קבע כי הקמפיין משפיל את סוכני הביטוח, צילום: דפנה גזית

השופט פסק כי הקמפיין עובר על חוק עוולות מסחריות בשל הצגת מידע שאינו נכון ואסר על פרסום הקמפיין במתכונתו הנוכחית. מאז לא עלה הקמפיין לשידור אם כי לפי הערכות בביטוח ישיר יבצעו בו התאמות וימשיכו לפרסם אותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות