אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתכננים אקזיט? תשלמו פחות מס צילום: עמית שעל

מתכננים אקזיט? תשלמו פחות מס

בשורה משמחת לציבור הסטארטפיסטים: רשות המיסים קבעה כי עובדים המחזיקים במניות בחברה בה הם עובדים ישלמו מס של 25-30% בלבד על מכירת המניות, ובלבד שימשיכו לעבוד בה. באופן זה ניתן יהיה לשמר את העובדים, שהם נכס להמשך צמיחתה של החברה

19.04.2016, 15:34 | עמרי מילמן

כחלק מניסיון להקל על מיזוגים ורכישות של חברות הייטק, פרסמה רשות המסים היום (ג') החלטה לפיה עובדים המחזיקים במניות בחברה ישלמו בעד מכירתן מס מופחת בשיעור של 25% (או 30% אם מדובר בבעל מניות מהותי), ובלבד שישארו לעבוד בה.

קראו עוד בכלכליסט

החלטת רשות המסים באה על רקע חוסר הוודאות ששרר במשק סביב שיעורי המס הנדרשים על ההסדרים בעסקאות מסוג זה, המכונים הסדרי HoldBack. כעת הכריעו ברשות כי הרווחים יוגדרו כהון ולא כהכנסת עבודה, שם שיעורי המס מגיעים גם עד ל-50%, בעוד שהמיסוי על הון נמוך יותר.

ההחלטה מכריעה לטובת אישי מפתח שימשיכו לעבוד בחברות לאחר שנמכרו, מאחר שהידע והניסיון אותם הם מביאים הם נכס להמשך צמיחתה של החברה. כך, מייסדי חברות המוכרים את מניות החברה בכפוף להמשך העסקתם בחברה לאחר הרכישה, ישלמו את המס המופחת מה שיבטיח את הישארותם של ולא יפגע בערך הרכישה עצמה.

עובדי חברת פבלס שנמכרה לפייסבוק. מס מופחת בתמורה להישארות בחברה, צילום: יח"צ עובדי חברת פבלס שנמכרה לפייסבוק. מס מופחת בתמורה להישארות בחברה | צילום: יח"צ עובדי חברת פבלס שנמכרה לפייסבוק. מס מופחת בתמורה להישארות בחברה, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות