אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וייבר מצטרפת לווטסאפ ומצפינה את כל המידע שעובר דרכה

וייבר מצטרפת לווטסאפ ומצפינה את כל המידע שעובר דרכה

החברה שפיתחה את האפליקציה הפופולרית מתכוונת להצפין סרטונים, שיחות, הודעות קוליות והודעות טקסט. ההצפנה תופץ לכלל המשתמשים בהדרגה במהלך השבועות הקרובים

19.04.2016, 16:25 | הראל עילם

חברת וייבר, מפתחת אפליקציית הטלפוניה הפופולרית, הכריזה הבוקר (ג') שגם היא מאמצת פתרון אבטחה והצפנה מקצה לקצה. החברה מתכוונת להצפין סרטונים, שיחות וכן הודעות קוליות והודעות טקסט. הכלי יופעל בצורה אוטומטית לכל המשתמשים, אם כי הוא לא יהיה זמין לכולם מיידית. וייבר מתכוונת להשיק אותו בהדרגה במהלך השבועות הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

וייבר, שהוקמה על ידי ישראלים, ממוקמת בקפריסין וארצות הברית ונמצאת בבעלות יפנית, אף הודיעה שהיא תאפשר למשתמשים לאבטח את היסטוריית השיחה שלהם על גבי המכשירים עצמם. כלי חדש בשם Hidden Chat יאפשר למשתמשים להוסיף קוד אבטחה לכל שיחה. רק על ידי הקשת הקוד הזה יהיה ניתן לצפות בהיסטוריית השיחה וכל הודעות הטקסט שנשלחו עד כה ונשמרו בצורה מוצפנת על גבי המכשיר. הדבר נועד למנוע את האפשרות לצפות בהיסטוריית השיחה של המשתמש על גבי מכשיר לא מאובטח.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

רק לפני שבועיים ווטסאפ ביצעה מהפך דומה, והחלה להצפין את כל השיחות המתבצעות דרכה. ווטסאפ ו-וייבר גם אינן פלטפורמות התקשורת היחידות שפנו לכיוון הצפנה – הן עשו זאת בין השאר בגלל ההצלחה של טלגרם, שזכתה לפופולריות גואה בקרב המשתמשים בזכות התמיכה שלה בתקשורת אנונימית ומוצפנת. זאת לאחר שבמשך שנים בלקברי נחשבה לפלטפורמת התקשורת המוצפנת והמאובטחת היחידה בעולם – אם כי למרבה האירוניה, בזמן שחברות הטכנולוגיה השונות החלו לאמץ את הפתרון של בלקברי, מתברר כי החברה עצמה שיתפה את מפתחות ההצפנה האישיים של המשתמשים עם רשויות הבטחון.

הצפנה אינה רק כלי אבטחה מבוקש על ידי משתמשים, אלא גם נושא טעון שנמצא בלב המאבק בין תעשיית הטכנולוגיה וממשלות המערב. לפי החוק ברוב המדינות בעולם, לרשויות יש זכות לדרוש בעזרת צו בית משפט גישה לכל פריט מידע שעובר ברשת. אי לכך, חברות הטכנולוגיה החלו להשתמש בכלי הצפנה על מנת להסיר מעצמן את האחריות והגישה למידע – בפועל, מידע מוצפן נשמר על המכשירים ולא על שרתי החברה, ולה אין כל גישה למידע עצמו.

אפל ומשרד המשפטים האמריקאי אף נאבקו לאחרונה סביב הדרישה של ה-FBI שאפל תפתח אמצעי טכנולוגי שיאפשר לסוכנות לפרוץ למכשיר האייפון ששימש את אחד הטרוריסטים שהיה מעורב בטבח בסן ברנרדינו. אפל סירבה וה-FBI הודיעה לבסוף שפרץ למכשיר בעצמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות