אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד לגניבה: היהלומן חנן אברמוביץ נחקר במפלג ההונאה של משטרת מחוז ת"א צילום: אוראל כהן

חשד לגניבה: היהלומן חנן אברמוביץ נחקר במפלג ההונאה של משטרת מחוז ת"א

אברמוביץ חשוד גם בהלבנת הון, מרמה ובעבירות מס. החשד הוא שכמה חברות נפלו קורבן למעשיו ושהחוב כלפיהן עומד על עשרות מיליוני שקלים

19.04.2016, 20:16 | זוהר שחר לוי

היהלומן חנן אברמוביץ נחקר היום (ג') במפלג הונאה של משטרת מחוז תל אביב. אברמוביץ חשוד בעבירות של גניבה, מרמה, מרמה בידי מורשה וכן בעבירות מס ובעבירות הלבנת הון. פרט לאברמוביץ, חשודים במעורבות במעשים גם קרובי משפחתו. הם חשודים כי פעלו איתו ביחד כשותפים וביצעו עמו את העבירות. קרובי המשפחה צפויים להיחקר בקרוב ואף להיעצר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי החשד במשטרה, כמה חברות יהלומים גדולות נפלו קורבן למעשיו של אברמוביץ, כשהחוב לנושה הכי גדול עומד על עשרות מיליוני שקלים. בבורסה ישנן שתי דרכים לביצוע עסקאות, כשאחת מהן נקראת memo. לפי דרך זו, סוחר נוטל סחורה מיהלומן ורק כשהוא מוכר אותה הוא משלם לו תמורת הסחורה. אברמוביץ פעל בשיטה זו, אך לפי החשד, הוא קנה יהלומים בסכום מסוים ומכר אותם במחיר נמוך יותר ממחיר הקנייה ובהמשך הונה את היהלומים הונאת פונזי.

מנכ"ל בורסת היהלומים אלי אבידר מנכ"ל בורסת היהלומים אלי אבידר מנכ"ל בורסת היהלומים אלי אבידר

כבר לפני מספר שנים הסתבך אברמוביץ ביחד עם אשתו נטלי אברמוביץ, בתו של היהלומן אריה ריגר, בעקבות עסקי היהלומים. באותו מקרה, הגישה חברת יהלומי אל.די.זי שבשליטת זלמן יליזרוב, תביעה בגובה 27.5 מיליון שקלים מהרעיה, בטענה כי הזמינה סחורה למרות שידעה שחברת חנן אברמוביץ יהלומים נמצאת בקשיים ושלא יהיה לה כיסוי להמחאות שהיא מוסרת.

הנהלת הבורסה ליהלומים:"נגלה אפס סובלנות"

היום הודיעה הנהלת בורסת היהלומים ברמת גן כי החלה היום בבדיקת תלונה שהובאה אמש לידיעתה על ידי קבוצת יהלומנים חברי הבורסה, הטוענים כי החברה של אברמוביץ חייבת להם תשלומים בסכום של עשרות מיליוני דולרים עבור סחורות שנקנו מהם.

בא כוחו של אברמוביץ, עדי כרמלי, צילום: מוטי קמחי בא כוחו של אברמוביץ, עדי כרמלי | צילום: מוטי קמחי בא כוחו של אברמוביץ, עדי כרמלי, צילום: מוטי קמחי

"הנהלת הבורסה בשנת 2016 תגלה אפס סובלנות כלפי גורמים הפוגעים בחברי בורסה אחרים", מסר בהודעה מנכ"ל בורסת היהלומים הישראלית, אלי אבידר. "ענף היהלומים הישראלי חווה קשיים בשנים האחרונות ולצערנו אנו נחשפים גם למקרים מצערים כאלה בהם יש המנצלים את המצב. הנהלת הבורסה תפעל בתקיפות לבירור המקרה כולל פנייה לרשויות החוק".

אבידר הוסיף: "התחום העיקרי שאנו נושאים את ענינו הוא המשא ומתן המתמשך אל מול רשויות המס, בתקווה להגיע להסכם, שיהיה מקובל על שני הצדדים גם יחד, לצערנו הימשכות של המצב במשך ארבע שנים גוררת משברים ואי סדרים בענף אשר גורמים גם ליהלומנים לפעול בניגוד לנהלים".

בא כוחו של אברמוביץ', עו"ד עדי כרמלי, מסר בתגובה: "הלקוח שלי פעל במסגרת מהלכי עסקים רגילים ומכחיש כל קשר לפעילות פלילית. חקירה פשוטה תאשר זאת". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות