אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפרק הזמני של ענבל אור: החריבה את ביתה ועושה שימוש ציני בילדיה

המפרק הזמני של ענבל אור: החריבה את ביתה ועושה שימוש ציני בילדיה

העו"ד איתן ארז הגיש לביהמ"ש תמונות הממחישות כי אור השחיתה את הדירה בה התגוררה עד לאחרונה בצפון ת"א. זאת בתגובה לבקשתה להישאר בדירה אליה פלשה לדבריו, בגבעתיים. אור:"המפרק חפץ לראות אותי ואת ילדי הקטנים ללא קורת גג בפסח". צפו בתמונות

20.04.2016, 11:24 | זוהר שחר לוי

המפרק הזמני של קבוצת אור סיטי נדל"ן, חזר היום (ד') ודרש את פינויה של ענבל אור מהדירה בגבעתיים אליה, לדבריו, היא פלשה ביחד עם ילדיה. "היא עושה שימוש פסול ופרובוקציות בילדיה הקטינים".

"נראה כי אור ממשיכה בדרכה הפסולה ואיננה בוחלת באמצעים ולמרבה הצער מטעה את בית המשפט בטענות שאינן אמת", כתב המפרק הזמני, עו"ד איתן ארז בהודעה שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

המפרק מתייחס לתשובתה של אור לדרישתו הראשונה להורות על פינויה מהדירה. בתגובתה זו העלתה אור טענות כלפי המפרק וכתבה כי הוא רוצה לראות אותה ואת ילדיה הקטינים "בלי קורת גג בערב חג הפסח".

"אור", מגיב המפרק הזמני, "עושה שימוש פסול ולא ראוי בתגובתה בילדיה הקטינים ומנסה לעשות פרובוקציות כאילו לכאורה אני מנסה לסלק אם חד הורית וילדים קטנים מבית מגוריהם – עם כל הכבוד לא כך הדבר. העובדה האמיתית היא כי החייבת פלשה לדירה שאיננה שלה ומנסה לקבוע עובדות בשטח תוך עשיית שימוש בדירה כבשלה".

עו"ד ארז מתייחס לעזיבתה של אור את הבית בו התגוררה בשכירות ברחוב דמיטרי שוסטקוביץ', בגוש הגדול בצפון תל אביב, כשלשיטתו אור עזבה את המקום לאחר ש"השחיתה" אותו והותירה חובות כבדים על הנכס לרשויות השונות. אור, לדבריו, גם בנתה במקום בריכה וג'קוזי באופן לא חוקי בסכום של מעל 100 אלף שקל.

הדירה בה התגוררה ענבל אור
הדירה בה התגוררה ענבל אור

"התברר", כותב עו"ד ארז, "כי אור הפרה את הסכם השכירות על הבית מספר רב של פעמים כאשר לא שילמה חשבונות שוטפים של הנכס וכן ביצעה שינויים רבים במושכר ללא ידיעת בעל הנכס. שינויים אשר גרמו לנזקים. בעל הנכס הוציא לחייבת מספר התראות על הפרת חוזה השכירות ואף ביקש את סילוקה מהנכס. בהתאם למידע שנמסר למפרק, החייבת נטשה את הנכס והותירה את דלת הכניסה פתוחה לרווחה". דמי השכירות לבית שולמו על ידי אור סיטי נדל"ן מראש, בשווי של 23 אלף שקלים בחודש ובסך הכל סכום של 276 אלף שקלים, עד לחודש יוני 2016.

אתמול (ג'), כך לפי הודעתו של המפרק לבית המשפט, הוא הגיע לבית שננטש בצפון תל אביב ביחד עם בעל הנכס ולדבריו "המילים קשות מלתאר את אשר ראו". "הבית", כך הוא כותב, "הושחת לחלוטין על ידי אור או מי מעמה אשר ככל הנראה עזבה את הנכס בחופזה. בבית הייתה צחנה של אוכל רקוב אשר הושאר על דלפק המטבח והיה מפוזר בכל עבר. במקומות שונים בבית נותר אוכל אשר נרקב והעלה עובש ומשך אליו עשרות חרקים מעופפים וזוחלים אשר היו במקום. על רצפת הסלון נשפכו נוזלים אשר הכתימו את הרצפה ואין מילים לתאר את הצחנה הבלתי נסבלת אשר שררה במקום".

תיאורו של המפרק את הסיור בבבית ממשיך: "התברר כי קירות הבית הושחתו כאשר קירות הגבס נשברו במקומות שונים ונעשו בהם חורים. על קירות הבית קיימות כתובות צבע, בדלי סיגריות היו מפוזרים לכל עבר וחלקם אף כובו על רצפות הפרקט בחדרים. מצלמות הביטחון במעגל סגור בנכס נתלשו ממקומם כמו גם טלוויזיות שהיו במקום והותירו חורים בקיר. אור אף נטלה ציוד קבוע של המושכר כמו כיריים חשמליות ווילונות יוקרתיים. או תלשה מארון החשמל בנכס את ציוד הטלוויזיה במעגל סגור אשר שייך למושכר. חלק מדלתות החדרים בבית נותקו ממקומם, חלקן על ידי שבירת צירי הדלתות".

בשבוע שעבר פנו נציגיו של המפרק הזמני, עו"ד איתן ארז, לבית המשפט בדרישה להורות לאור לפנות את הדירה ברחוב הל"ה בגבעתיים, אליה פלשה לכאורה לאחר שפינתה את הבית בו התגוררה בגוש הגדול בצפון תל אביב.

הדירה נמצאת בבעלות חברת אליענה אור, מקבוצת אור, בת 5 חדרים ברחוב הל"ה בגבעתיים ועליה משכנתא בסכום של כ-1.5 מיליון שקל לבנק מזרחי טפחות. הדירה כולה משועבדת ללא הגבלת סכום לכיסוי חובות קבוצת החברות לבנק.

בתגובה לטענות המפרק, השיבה אור, באמצעות בא כוחה עו"ד שלמה טופז, כי מדובר בדירה שנקנתה בכספיה הפרטיים ונרשמה על שם חברת אליענה אור עקב טעות חשבונית. אור, כך צוין, חתמה על הסכם שכירות לשנתיים הקרובות והיא משלמת שכירות חודשית של כ-7,000 שקלים.

אור העלתה טענות כנגד המפרק הזמני, עו"ד ארז, כשלדבריה, בלבה יש "התחושה כי המפרק חפץ לראות אותה ואת ילדיה הקטנים ללא קורת גג וללא כל אמצעי לכלכל את עצמם". לשיטתה, בקשתו של המפרק הזמני לפנות אותה לא רק שאין בה הגיון כלכלי, אלא היא "גובלת בשרירות לב של ממש". "קבלת הבקשה", כך היא כותבת, "תוצאותה כי בעלת השליטה וארבעת ילדיה הקטינים יפונו מהדירה אותם הם שוכרים והכל ערב חג הפסח. כאשר מיד לאחר מכן תהיה הדירה ריקה ולא תניב כל תשואה, ואילו לאור ולילדיה הקטינים שיישארו ללא קורת גג יגרמו נזקים עצומים, לא כל שכן נזקים נפשיים לילדים הצריכים להיטלטל ממקום למקום".

 

אולם לטענת המפרק הזמני, לא נערך כל הסכם שכירות על הדירה בגבעתיים ואור "לא שילמה ולו שקל אחד עבור השכירות". עוד הוא מציין כי אור מודה שבמועד בו נחתם לכאורה ההסכם נסגרו מקורותיה הכספיים "כך שלא מובן כיצד יכולה הייתה לשלם לחברה את דמי השכירות ל-24 חודשים מראש".

לעניין טענתה של אור כי מדובר בדירה שרכשה בעצמה ונרשמה בטעות על שם החברה, אומר המפרק הזמני כי מדובר בטענה תמוהה. "במידה שכך", כך הוא כותב, "הרי שמדובר בעבירה פלילית של רישום כוזב במסמכי תאגיד. כיצד רישום דירה בשווי 4-4.5 מיליון שקלים על שם חברה במקום החייבת הינו 'טעות חשבונאית'?".

"עם כל הכבוד", מוסיף עו"ד ארז, "אין זה באחריות הכונס הזמני למצוא לחייבת מדור לפני חג הפסח. באחריות הכונס הזמני לכנס את נכסי החייבת ולשמרם ולדאוג לנושים אשר איבדו את כספם. אותם נושים אשר 'השמיים נפלו עליהם', כלשונה של החייבת, ינסו לחגוג את חג הפסח חרף הצרה עליה נקלעו כתוצאה ממעשי החייבת אשר מבקשת כעת לחגוג את חג הפסח בפנטהאוז יוקרתי בגבעתיים אליו פלשה שלא כדין. צר לכונס הזמני כי החייבת עושה שימוש בילדיה הקטינים כטענה להצדיק את פלישתה לדירה שאיננה שלה. צר לח"מ על השימוש הציני אותו עושה החייבת בילדיה הקטינים, ילדים שיש להם אבות אמידים שיכולים לדאוג להם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות