אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דני צידון פורש מלאומי בגלל חוק שכר הבכירים צילום: אוראל כהן

דני צידון פורש מלאומי בגלל חוק שכר הבכירים

צידון מכהן כמשנה למנכ"לית מאז שנת 2005: "החוק משדר מסר, שהוא נורא בעיני, כאילו המערכת הפיננסית הינה אויב הציבור ולכן היא מותרת בפגיעה"

21.04.2016, 08:29 | מיקי גרינפלד ורעות שפיגלמן

המשנה למנכ"לית בנק לאומי דני צידון הודיע על התפטרותו, בשל מגבלות השכר שקובע חוק שכר הבכירים במערכת הפיננסית. כך מפרסם הבוקר בנק לאומי. זוהי פרישה שנייה של בכיר במערכת הבנקאות, לאחר הודעתו של מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן על פרישה מהתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

צידון פורש מהתפקיד אותו מילא החל משנת 2005. מועד סיום הכהונה המדוייק טרם הוחלט.

חוק הגבלת שכר הבכירים שאושר לאחרונה קובע כי הפער בין עלות השכר הגבוהה ביותר לבין עלות השכר הנמוכה ביותר לא יעלה על מכפלת 35 ועל עלות שכר שתהיה גבוהה מ - 2.5 מיליון שקל ייגבה עליה מס מוגדל. החוק חל כאמור על בכירים במערכת הפיננסית, קרי בנקים וחברות ביטוח.

החוק אף מגביל את אופן חישוב השכר לפיצויים לאחר כניסתו לתוקף. פרישתו של צידון לפני כניסת החוק לתוקף תאפשר לו להנות מפיצויים מוגבלים. עלות שכרו של צידון בשנת 2015 הסתכמה ב-4.7 מיליון שקל ובשנת 2014 על 2.55 מיליון שקל. 

צידון מכהן בתפקידים נוספים בקבוצה, בין היתר יו"ר דירקטוריון לאומי (שוויץ) ויו"ר לאומי פרטנרס. על פי הודעת הבנק, המשך כהונתו בתפקידים אלה טרם נדון.

כפי שנחשף ב'כלכליסט', עובדים רבים בבנק לאומי פנו לאחרונה להנהלה על מנת לדעת האם יחול עליהם החוק. דירקטוריון הבנק הנחה את ההנהלה לקצר את תקופת ההודעה המוקדמת מחצי שנה ל-3 חודשים על מנת לאפשר לעובדים שיבקשו לפרוש לפני כניסת החוק לתוקף.

בניגוד לכך בבנק הפועלים תקופת ההודעה המוקדמת של קינן המנכ"ל שכבר הודיע על פרישתו עמדה על חצי שנה ולכן על פי ההערכות קינן כבר הודיע על פרישתו ממש ימים ספורים לאחר שהחוק אושר בקריאה שניה ושלישית.

לאומי פרסם הודעת פרישה במסגרתה אומר צידון: "החלטתי לפרוש נובעת מאופן חקיקת חוק שכר הבכירים. חוק זה שעל סבירותו תעיד ההיסטוריה של ישראל בשנים הקרובות משדר מסר, שהוא נורא בעיני, כאילו המערכת הפיננסית הינה אויב הציבור ולכן היא מותרת בפגיעה.

מזה למעלה מעשור זכיתי לעבוד עם חבורה ערכית ויצירתית של אנשים שעובדים קשה כדי להצעיד את לאומי להישגים חסרי תקדים. עבודה זו נעשית למרות תנאי פתיחה לא פשוטים, מגבלות רבות, וקשיים שצצים מעת לעת. אני גאה בהישגים אליהם הובלנו את הבנק בשנים האחרונות", אמר צידון.

אני מודה לרקפת על השותפות המיוחדת בה פעלנו, שותפות שבנויה על אמון וחברות. החלטתי ".

מנכ"לית הבנק רוסק עמינח אמרה: "פרופ' דני צידון הוא תמיד האיש הנכון במקום הנכון עם החכמה, המסירות , היצירתיות, ההבנה העסקית והניסיון הייחודי שלו. אין ספק שתרומתו של פרופסור צידון לקבוצת לאומי הינה מכרעת. ניסיתי להניא אותו מהחלטתו אך לצערי מאמציי לא צלחו. בשמי ובשם הנהלת לאומי אני מודה על שותפותו בעשייה ייחודית ארוכת שנים בבנק לאומי ועל תרומה מכרעת להצלחותיו של הבנק".

 

דני צידון, צילום: אוראל כהן דני צידון | צילום: אוראל כהן דני צידון, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

60 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

60.
לאיש הזה היו ויהיו מיליונים שהוא לא ידע מה לעשות איתם
בזמן שלאנשים אחרים לא רחוק היום שגם 50 אלף לזוג עם ילדים ודירה לא יהיה מספיק. האם זה אינו כשלון של המערכת הכלכלית? אבל אל תטעו: הכשלון עצמו נמצא באתיקה הכלכלית שלפיה זווקא אלה שמגיעים למצב שאין להם מושג מה לעשות עם הכסף שלהם הם האדם האידאלי ולא כל השאר.
חילוני אתאיסט  |  22.04.16
56.
שכר הבכירים בבנקים
גם אם דני צידון עבד עם אנשים מוכשרים וערכיים , אותם אנשים ודני בינהם היו עושים את אותה העבודה הטובה והמקצועית עם השכר החדש . אף אחד מהם לא מסביר למה " רק " עם שכר מנופח " עושה עבודה וכל שאר העובדים צריכים להסתפק בשכר רגיל ממוצע . יהיה מעניין לראות את איכות העבודה כשהשכר גבוה "רק" פי 37 מהשכר הנמוך בבנק לזה עדיין לא שמעתי שום הסבר
איציק , פתח תקוה  |  21.04.16
לכל התגובות