אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פול מקרטני שומר על מקום ראשון ברשימת המוזיקאים העשירים בבריטניה צילום: גטי אימג'ס

פול מקרטני שומר על מקום ראשון ברשימת המוזיקאים העשירים בבריטניה

זמר הביטלס לשעבר הוא עדיין המוזיקאי העשיר ביותר בממלכה עם הון של 760 מיליון ליש"ט בבנק, אנדרו לויד וובר אחריו ו-U2 במקום השלישי. מי הזמרת העשירה ביותר בבריטניה? וכמה כסף הכניסו מכירות אלבומיו של דיוויד בואי לאחר מותו?

21.04.2016, 12:41 | שירות כלכליסט

זמר הביטלס לשעבר, סר פול מקרטני בן ה-73, הוא עדיין המוזיקאי העשיר ביותר בבריטניה עם הון של 760 מיליון ליש"ט בבנק. מקרטני הביס את אנדרו לויד וובר שהגיע למקום השני ואילו להקת U2 נמצאים במקום השלישי.

קראו עוד בכלכליסט

אדל, בגיל 27 בלבד, הגדילה את הונה ב-35 מיליון ליש"ט וכעת היא המוזיקאית העשירה בבריטניה, עם הון של 85 מיליון ליש"ט והמוזיקאית העשירה ביותר בעולם מתחת לגיל 30. דירוגה של אדל ברשימה הכללית הוא 30, והיא מאפילה על מדורגים אחרים כמו אד שירין מ-One Direction, שהגיע למקום 49 עם הון של 45 מיליון ליש"ט.

עורך דירוג העשירים ב"סנדיי טיימס" איאן קוקסון אמר: "במונחים של הון ממוזיקה, אדל הצליחה היטב. הייתה לה תקופה שקטה כאשר היא ילדה, אולם כעת היא שווה 85 מיליון ליש"ט".

אדל. הון של 85 מיליון ליש"ט, צילום: גטי אימג אדל. הון של 85 מיליון ליש"ט | צילום: גטי אימג'ס אדל. הון של 85 מיליון ליש"ט, צילום: גטי אימג

על פי הדירוג, שוויים המצרפי של 50 כוכבי המוזיקה העשירים בתעשיית המוזיקה הבריטית הוא 7 מיליארד ליש"ט.

סר אלטון ג'ון, בן ה-69, הגיע למקום הרביעי. הופעותיו הקבועות בלאס וגאס עזרו לו להביא הביתה 10 מיליון ליש"ט בשנה שעברה.

אלטון ג אלטון ג'ון. מקום רביעי | צילום: אימג'בנק, Gettyimages אלטון ג

סר מיק ג'אגר מה"רולינג סטונס", בן ה-72, הגיע למקום חמישי עם שווי של 235 מיליון ליש"ט. עמיתיו ללהקה קית' ריצ'ארדס (220 מיליון ליש"ט), צ'ארלי וואטס (120 מיליון ליש"ט) ורוני ווד (55 מיליון ליש"ט) נכללו כולם ב-50 האמנים המופיעים ברשימה.

מכירות האלבומים של דיוויד בואי, שנפטר בפברואר בגיל 69, הכניסו למשפחתו 90 מיליון ליש"ט ודירוג בטבלה.

דיויד בואי. הכנסות של 90 מיליון יורו בשנה החולפת דיויד בואי. הכנסות של 90 מיליון יורו בשנה החולפת דיויד בואי. הכנסות של 90 מיליון יורו בשנה החולפת

האמנים היחידים הנכללים ברשימה, הרושמים ירידה ברווחיהם, הם האחים מלהקת "אואזיס" ליאם (43) ונואל גאליגר (48) שהונם ירד ב-12 מיליון ליש"ט.

מחוץ לעולם הרוק והפופ, עומד אנדרו לויד וובר במקום השני עם הון של 715 מיליון ליש"ט. סר תומאס רייס הגיע למקום ה-15 ומייקל פלטלי מ"ריבר-דאנס" הגיע למקום התשיעי עם הון של 198 מיליון ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות