אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולקסווגן הסכימה לשלם 5,000 דולר לכל לקוח בארה"ב ומוכנה לקנות בחזרה את הרכב צילום: רויטרס

פולקסווגן הסכימה לשלם 5,000 דולר לכל לקוח בארה"ב ומוכנה לקנות בחזרה את הרכב

יצרנית הרכב הגיעה להסכם עם הרשויות בארה"ב שמיישב את האישומים נגד החברה בעניין סילוף תוצאות הפליטה של רכבי הדיזל שלה. מדובר ב-600 אלף כלי רכב ועפ"י הערכה ההסכם יעלה לחברה כ-10 מיליארד דולר

21.04.2016, 18:37 | שירות כלכליסט

יצרנית הרכבים פולקסווגן חתמה על הסכם עם רשויות ארה"ב ליישוב האישומים נגדה בשל סילוף תוצאות מבדקי הפליטה של רכבי הדיזל שלה. עפ"י הערכה ההסכם יעלה לחברה כ-10 מיליארד דולר.

על פי ההסכם, תשלם החברה הגרמנית 5,000 דולר לכל לקוח בארה"ב. בנוסף היא תהיה מוכנה לקנות ממנו בחזרה את הרכב. מדובר ב-600 אלף כלי רכב. מניית החברה עולה בפרנקפורט ב-5%.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת בית המשפט החליט כי החברה לא תשלם קנס על זיוף תוצאות הפליטה של רכבי הדיזל שלה. 

השופט הפדרלי בארה"ב האחראי על התיק, קבע כי על פולקסווגן והרגולטורים להגיע לפתרון עד ה-21 באפריל. הפתרון אמור לתת מענה לכמעט 600 אלף רכבי דיזל של החברה הנמצאים על כבישי ארה"ב והמעורבים בפרשיית סילוף תוצאות הבדיקה.

אנליסטים אומרים כי הסכם עם רשויות ארה"ב, הכולל קנסות כספיים, יסיר גורם הרתעה משמעותי להשקעות בחברה, שרשמה ירידה של מיליארדי דולרים בערך מניותיה מאז פרצה השערורייה בספטמבר.

הוצאותיה של פולקסווגן הקשורות לפרשה עלולות לחתוך 70% מהרווח התפעולי של החברה לרבעון הרביעי ל-992 מיליון יורו. כך על פי סקר אנליסטים של רויטרס.

פיטר ארלוביץ משיקגו, ליד פולקסווגן סדאן דיזל, שתבע את החברה בשל זיוף בדיקות הזיהום, צילום: אם סי טי פיטר ארלוביץ משיקגו, ליד פולקסווגן סדאן דיזל, שתבע את החברה בשל זיוף בדיקות הזיהום | צילום: אם סי טי פיטר ארלוביץ משיקגו, ליד פולקסווגן סדאן דיזל, שתבע את החברה בשל זיוף בדיקות הזיהום, צילום: אם סי טי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות