אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוגשו כתבי אישום נגד 7 מעורבים בהברחת בשר מהשטחים צילום: משרד החקלאות יחידת הפיצו"ח

הוגשו כתבי אישום נגד 7 מעורבים בהברחת בשר מהשטחים

הם מואשמים שייבאו בשר מחו"ל לשטחי הרשות ושם הכינו אותו לשיווק בישראל בלא פיקוח; עפ"י כתב האישום ממכירת הבשר הפיקו הנאשמים הכנסות בשווי של מעל 20 מיליון שקל

21.04.2016, 13:34 | תומר גנון

הפרקליטות הגישה כתבי אישום נגד 7 מעורבים בהברחת בשר מחו"ל ומכירתו בישראל באמצעות הצגתו כבשר המיובא לשם שיווק בשטחי הרשות הפלסטינית בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

השבעה מואשמים שייבאו בשר מחו"ל לשטחי הרשות, שם אחסנו אותו, עיבדו אותו, והכינו אותו לשיווק בישראל בלא כל פיקוח תברואתי. משטחי הרשות העבירו הנאשמים את הבשר לישראל ומכרו אותו כבשר אשר נשחט ועובד בישראל כדין ובפיקוח וטרינרי. החקירה נוהלה על ידי חקירות מכס ומע"מ ירושלים, יחידת יהלום ומכס חיפה, יחידת הפיצוח של משרד החקלאות וימ"ר ש"י במשטרת ישראל.

בשר מוברח מישראל לשטחים בשר מוברח מישראל לשטחים בשר מוברח מישראל לשטחים

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד עמית לוין מפרקליטות מחוז ירושלים, נטען שהנאשמים ייבאו בשר מחו"ל אשר אסור ביבוא לישראל באמצעות הגשת בקשות כוזבות ולפיהן הבשר מיועד להפצה בשטחי הרשות בלבד. מדובר בחברות בלאק אנגוס שיווק בשר בע"מ, א.ב.(באסם) לשיווק בשר ולמסחר כללי ושאריכאת גימזו ליתיג'רת אללוחום. לאחר שהבשר הוברח מנמל חיפה, באמצעות ההצהרות הכוזבות, למפעל הפלסטינאי המצוי בא-רם, הבריחו הנאשמים את הבשר לשטחי ישראל תוך שהם דואגים להחלפת הקרטונים והמדבקות שהיו על גבי הבשר על מנת להסתיר ולהסוות את מקורו.

כחלק מפעילות זו הוסיפו הנאשמים לאריזות ולמשלוחי הבשר תיעוד וטרינרי כוזב ותעודת משלוח כוזבת המעידים לכאורה על כך שהבשר עובד בישראל, ועבר בדיקה וטרינרית למרות שווטרינר לא בדק את הבשר או את תנאי אחסונו ועיבודו. בישראל מכרו הנאשמים את הבשר ללקוחות ישראלים, תוך הצגת מצג שווא ולפיו מדובר בבשר שיוצר בישראל ועבר פיקוח כנדרש על פי דין.

ממכירת הבשר הפיקו הנאשמים הכנסות בשווי של מעל 20 מיליון שקל. בין היתר השתמשו הנאשמים ברישום כוזב של בעלות בחברות, בערבוב בין הבשר המוברח לבשר שנקנה באופן חוקי בעסק הנחזה להיות כעסק לגיטימי, ברישום של חשבוניות המלמדות על רכישת בשר מספקים ישראלים ובתיעוד מזויף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות