אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני בטיחות חדשים: סוזוקי מאבדת כוכב בגלל היעדר מערכת בטיחות

מבחני בטיחות חדשים: סוזוקי מאבדת כוכב בגלל היעדר מערכת בטיחות

במבחן הריסוק של טויוטה פריוס התקבל ציון מלא של חמישה כוכבים, לאחר שתא הנוסעים של המכונית עמד היטב במבחן הריסוק

21.04.2016, 14:26 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום את תוצאות מבחני הריסוק שערך הארגון לצמד דגמים חדשים: סוזוקי באלנו החדשה, אשר צפויה להגיע גם לישראל – וטויוטה פריוס החדשה, ששיווקה בישראל כבר החל.

הנתון המעניין ביותר העולה ממבחן הריסוק הוא שהארגון מפרסם את תוצאות המבחן של הסוזוקי פעמיים: פעם אחת בגרסה שקיבלה ציון סביר של ארבעה כוכבים מתוך חמישה – ופעם אחת בגרסה שקיבלה ציון בינוני, אפילו נמוך, של שלושה כוכבים מתוך חמישה.

במקרה של הטויוטה, במבחן הריסוק התקבל ציון מלא של חמישה כוכבים, לאחר שתא הנוסעים של המכונית עמד היטב במבחן הריסוק. בסוזוקי מדובר במקרה שונה - המדגיש את חשיבותן של מערכות בטיחות אקטיביות – המסוגלות "להשתלט" על הרכב במקום הנהג בשעת סכנה. בדגם אחד של הבאלנו החדשה, התקבל ציון בינוני של שלושה כוכבי ריסוק מתוך חמישה.

רכב טויוטה פריוס 2016 רכב טויוטה פריוס 2016 רכב טויוטה פריוס 2016

לפי EURONCAP תא הנוסעים של הבאלנו החדשה אומנם נותר יציב ולא קרס בשעת תאונה, אך אחת מכריות האוויר הצידיות לא התנפחה כראוי. מעבר לכך, במבחן ריסוק צידי, בו המכונית עומדת בפני פגיעה מן הצד, נגרמה פגיעה בצלעות של בובת הריסוק.

צוות EURONCAP מדגיש כי הארגון בחן צמד באלנו, שההבדל היחיד ביניהן הוא הימצאות מערכת RADAR BRAKE SUPPORT - מדובר במערכת אשר מודדת את המרחק של הרכב מן המכונית שמלפנים ומתריעה בפניו על קרבה יתרה. כאשר הקרבה הופכת מסוכנת, המערכת מפעילה באופן עצמאי את מגבר הבלם כדי לסייע לנהג בבלימת חירום. הבאלנו החדשה שכן צוידה במערכת הבטיחות זכתה לציון סביר יותר - של ארבעה כוכבים מתוך חמישה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות