אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הפורקס USG קפיטל פיטרה את עובדיה ושוקלת הפסקת פעילות צילום: שאטרסטוק

חברת הפורקס USG קפיטל פיטרה את עובדיה ושוקלת הפסקת פעילות

החברה שבשליטת תומר סיני, חייבת על פי הערכות 10-8 מיליון שקל ללקוחותיה. בשבוע שעבר התיר לה ביהמ"ש להמשיך להציע שירותי מסחר רובוטי בתנאים מגבילים, לאחר שרשות ני"ע דרשה ממנה להפסיק את הפעילות משום שאין לה רישיון ניהול תיקים

21.04.2016, 19:46 | תומר גנון

חברת הפורקס והמסחר הרובוטי (אלגו-טריידינג) USG קפיטל פיטרה את עובדיה ושוקלת הפסקת פעילות.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שהגישה בקשה לקבל רישיון לזירת סוחר מרשות ני"ע, ונמצאת בשליטת תומר סיני, חייבת על פי הערכות בשוק 10-8 מיליון שקל ללקוחותיה.

מהחברה לא נמסרה תגובה.

רק בשבוע שעבר החליטה שופטת המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א, רות רונן, להיעתר באופן חלקי לבקשה שהגישה החברה לצו מניעה זמני נגד החלטת רשות ני"ע לאסור עליה להציע שירותי מסחר רובוטי (אגלו טריידינג).

השופטת רות רונן, צילום: שאול גולן השופטת רות רונן | צילום: שאול גולן השופטת רות רונן, צילום: שאול גולן

הרשות הורתה לה לחדול מפעילות זו משום שאין לה רישיון ניהול תיקים. השופטת קבעה כי USG תוכל להמשיך לשמש בשלב זה כזירה למסחר רובוטי, אולם לא תוכל לפרסם, לשווק ולקדם תוכנה מטעמה. כלומר תפעל בתנאים מגבילים. כאמור, היום נודע שהחברה פיטרה את עובדיה ושוקלת הפסקת פעילות.

בתוך כך, ובעקבות כניסתו לתוקף של האיסור שפרסמה רשות ני"ע לסחור באופציות בינאריות, הרשות הודיעה אתמול לחברות האופציות הבינאריות איטריידר (ETRADER) ואימרקטס (iMarkets) שהיא דוחה את בקשתן לקבל רישיון לזירת סוחר, והן צריכות להפסיק את פעילותן. החברות פרסמו באתרן הודעה למשקיעים על הפסקת הפעילות בהתאם להחלטת הרשות, ובקשה למשוך את היתרה בחשבונם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
שהעובדים בחברות הפורקס/בינאריות יקחו את הכסף הרב שקיבלו
וילכו ללמוד מקצוע רציני שלא יבייש אותם ושיתרום באמת לכלכלה. הטיעון של העובדים הללו, שההדרכה הראשונה שהם מקבלים היא "תשאירו את המצפון בבית", היה ש"המיסים שלהם מחזיקים את המדינה". אוי ואבוי לנו. תרומה אמיתית לכלכלה מתבטאת בהגדלה של משאבים שאפשר להפיק מהם ממון. אם במקום שלא היה בו מפעל הקמת מפעל, יש לך משאב שמפיקים ממנו ממון. אבל המשאב החשוב ביותר הוא ידע ומומחיות. עולם ההי טק הישראלי משווק לעובדים בעלי ידע. אם החברים מהפורקס ישקיעו את הכסף שהרוויחו בחטא בהגדלת הידע שלהם, בתחום ההנדסה והמדעים, הרי שהם ירוויחו וכולנו נרוויח. אבל לצערי, נראה לי שמדובר בקבוצה של אנשים שמחפשת רק כסף קל. אותם אנשים שמתפתים לעבוד בעגלות בלתי חוקיות בחו"ל, נשים שעובדות בתור "מארחות" במדינות המזרח הרחוק, אנשים שמתפתים לעבודות שיש בהן שכר גבוה על מומחיות נמוכה, והם ימשיכו לחפש עבודות כאלה, ודרכים "לעקוץ" במקום לעבוד.
מרימה גבה  |  22.04.16
1.
אל תדאגו לו הוא עדיין יצא מרווח
העובדים שלו לעומת זאת יצטרכו לעבוד על האנגלית שלהם כי חברות האופציות הבינאריות שעובדות עם חו"ל עדיין "חוקיות" אבל גם עליהן תוך חצי שנה עד שנה יפשטו חוקרי מס וחוקרים של הרשות לניירות ערך,וקיים סיכוי גבוה שסוכנים סמויים מטעם הרשויות כבר פועלים בתוך מספר חברות, ובקצב הנוכחי יש מצב שהאיחוד האירופאי יפעיל לחץ על מדינת ישראלי לקנוס את החברות הללו במיליארדים ומדינת ישראל תעשה את זה.
אבי  |  21.04.16